Покрівельний сланець – штучний матеріал преміум-класу. Виготовляється із гірських порід каменю, що розколюється на тонкі пласти. Зазвичай випускається в сірому, коричневому та темно-зеленому кольорі, хоча може мати яскравіші відтінки. Товщина пластини варіюється в межах від 4 до 9 мм, а форма та габарити можуть бути абсолютно будь-якими.
Зрозуміло, покрівельний сланець має свої плюси та мінуси, адже ідеальних будівельних матеріалів не буває. Розглянемо докладніше його відмінні риси.
Основні переваги покрівельного сланцю
Сланцева плитка недарма вважається популярним матеріалом і належить до продукції преміум-класу. Цьому сприяє величезна кількість позитивних якостей, якими вона володіє. Серед основних її переваг можна відзначити:
- Довговічність. У середньому дах із сланцю здатний прослужити близько 70 років. Хоча деякі виробники вказують значно більшу цифру. Примітно, що протягом усього терміну експлуатації покрівельний сланець зберігає початковий колір.
- Стійкість до хімічної дії. Не боїться корозії, УФ-променів та різних хімічних реагентів.
- Низьке водопоглинання. Легко витримує вплив атмосферних опадів.
- Стійкість до вогню. Характеризується відмінними вогнетривкими властивостями та є негорючим матеріалом.
- Стійкість до морозу. Легко витримує холод, не реагує на різкі та часті перепади температур.
- Хороші звуко- та теплоізоляційні властивості. Зберігає тепло за будь-якої пори року. Також дах із сланцю не шумить при сильних зливах та вітрі.
- Чудова міцність на вигин. Характеризується стійкістю до деформацій, але легко ріжеться та свердлиться.
- Універсальність. Підходить для дахів будь-якої складності конфігурації, оскільки має компактні розміри та не порушує щільність покрівлі.
Також покрівельний сланець є екологічно безпечним, тому що виготовляється з природного матеріалу та не містить жодних шкідливих сполук. Завдяки цьому його можна використовувати навіть для облицювання стін або підлоги.
Основні недоліки покрівельного сланцю
Щодо мінусів, то тут можна виділити такі:
- нестабільність основних властивостей (оскільки виготовляється із природного матеріалу);
- скромний вибір кольорової гами, обмежений кольором каменю;
- складність монтажу (для якісного укладання потрібні досвідчені покрівельники).
Також покрівельний сланець характеризується високою крихкістю. У середньому, при монтажі тріскається приблизно 15-20% від загальної кількості матеріалу. Зрозуміло, його необхідно вкрай обережно транспортувати, розвантажувати та переносити на будівельний об'єкт.
Крім того, даний вид матеріалу відрізняється великою вагою. І зазвичай у таких випадках потрібно посилювати кроквяну конструкцію.
Ще один недолік покрівельного сланцю – ціна. Втім, він легко перекривається високою якістю, великим терміном служби та цілим рядом інших позитивних властивостей.
Замість висновку
Покрівля із сланцю – розкішний варіант оформлення заміського будинку, який приверне увагу перехожих та підкреслить ваш смак. Зрозуміло, ціна зависока, але продукція преміум-класу не може коштувати дешево. Зате за таку вартість ви отримуєте надійний дах, виконаний з природного матеріалу, який відрізняється стійкістю до негативних зовнішніх впливів, відмінними тепло- та звукоізоляційними властивостями, а також прослужить не один десяток років. В результаті в такому будинку зможете жити не тільки ви, а й ваші діти, а потім й онуки.