Клінкерна цегла - популярний оздоблювальний матеріал, який випускається в широкому розмаїтті. Вибрати його можна різних форм, кольорів і типів фактур. Однак великий асортимент матеріалу часом може збити з пантелику в процесі покупки. Щоб підібрати по-справжньому якісну клінкерну цеглу, рекомендуємо ознайомитися з параметрами, на які варто звертати увагу при виборі. Основних 7:
- Виробник.
- Вартість.
- Призначення матеріалу.
- Колір вироби.
- Тип текстури.
- Формат.
- Відтінок шва.
Розглянемо кожен критерій більш детально.
Виробник
На ринку клінкерну цеглу доступний від різних фірм - вітчизняних і зарубіжних. Другий зазвичай дорожче, але іноземні ТМ пропонують більшу різноманітність відтінків і фактур.
Будматеріал вітчизняного виробництва доступніше (часом в 2-3 рази), що дозволяє економити на будівництві.
В кожному окремому випадку перед покупкою варто вивчити репутацію виробника на ринку, відгуки покупців про співпрацю і якість товару. Ця інформація допоможе уникнути можливих проблем.
Ціновий діапазон
Відразу варто усвідомити, що вартість якісного клінкерної цегли просто не може бути 3 копійки. Для виробництва добротного будматеріалу застосовують сучасні технології, поліпшені склади сировини. Відповідно, ціна на нього буде повністю відображати вкладені витрати сил і засобів.
Однак економити не варто. Розцінюйте покупку якісного клінкерної цегли як свого роду інвестицію в фасад. Чим надійніше будматеріал, тим довше він прослужить, менше буде вимагати відходу і витрат на утримання.
Призначення матеріалу
Клінкерна цегла є затребуваним в будівництві матеріалом. Він випускається в різноманітності видів, відрізняється за експлуатаційними властивостями і призначенням. Так, водостійкий цегла застосовується при будівництві саун і лазень, для обробки басейнів. Тротуарна - для облаштування площ, пішохідних доріжок.
Важливо правильно підібрати матеріал з урахуванням його призначення, в іншому випадку він не буде повноцінно виконувати свої функції.
Колір виробів
Палітра відтінків клінкеру розбита на 3 групи:
- натуральні теракотові (з рижіной);
- персикові і кремові (світлі);
- темні.
Вони діляться на чисті і нерівномірні (такий ефект простежується на штучно состаренном матеріалі).
При будівництві не обов'язково застосовувати лише певний відтінок. Цілком можна використовувати матеріал різних кольорів. Таким чином, вийде створити виразну фактурну поверхню, імітацію оригінальної кладки (готичної, наприклад, або бранденбурзькому).
Щоб не помилитися з принципом розташування цегли різних відтінків і підбором кольорів, рекомендується скористатися послугами дизайнера. На макеті можна наочно побачити, як буде виглядати стіна в обраному вами оформленні.
Тип текстури
Різні види клінкерної цегли відрізняються по оформленню поверхонь. Вони можуть бути глянцеві, матові, гладкі, з імітацією розплавленого випалу або ефектом зістареної. Завдяки настільки широкої різноманітності варіантів можна реалізувати цікаві задумки в дизайні фасадів.
Крім того, тип текстури часто впливає на призначення матеріалу. Так, гладкий білий клінкерна цегла більшою мірою підходить для будівництва офісних будівель. На будинок зазвичай вибирають матеріал в теплих відтінках з текстурованою поверхнею. Також рифлений цегла більшою мірою підходить для обробки тротуарів, оскільки він менш слизький.
Варіанти формату
Клінкерна цегла випускається різних розмірів і конфігурацій. За останнім параметром він розділяється на блоки зі стандартною або складною формою (до таких відносяться кутові, наприклад).
Відтінок шва
На цю деталь не завжди звертають увагу при виборі клінкерної цегли, а даремно. Від відтінку шва безпосередньо залежить візуальна привабливість кладки.
На сьогоднішній день у продажу представлена велика різноманітність кольорів затирання, тому вийде вибрати щось підходяще. Контрастні шви, наприклад, ефектно виділяють цегла, підкреслюють його колір. Якщо підібрати затірку в тон кладці, то можна домогтися ефекту цілісної, практично однорідної поверхні.
Підводячи підсумок, відзначимо, що клінкерна цегла - це дійсно практичний, довговічний, екологічний матеріал, що володіє високими експлуатаційними властивостями. Однак важливо правильно вибрати його, щоб не розчаруватися в результаті. На що орієнтуватися, які параметри брати до уваги, ми детально розглянули в статті. Вдалого вибору!