Чим приваблює цегла у ванній кімнаті? Насамперед своєю «холодністю». У ванній кімнаті завжди спекотно і волого, а цегляна стіна розбавляє цю атмосферу, додаючи трохи прохолоди й комфорту. До того ж цегла в інтер'єрі створює особливий настрій: коли дивишся на неї, одразу згадуються старі добрі часи й виникають асоціації чи то зі стилем кантрі, чи то зі стилем лофт.
Типи цегли для дизайну ванної кімнати
Щоб зрозуміти, яка цегла у ванній найкраще виглядає, важливо знати її класифікацію. На ринку є різні типи цегли й цегляної плитки, які можна використовувати для оформлення інтер'єру:
- Натуральна цегла. Традиційний будматеріал, який виготовляють із глини й обпалюють у печі. Відрізняється екологічністю, хорошою міцністю і довговічністю, також має стильний зовнішній вигляд і унікальну текстуру. До недоліків належить складність укладання і необхідність у додатковій гідроізоляції.
- Цегляна плитка. Імітує зовнішній вигляд натуральної цегли. Виготовляється з кераміки або порцеляни. Має високу вологостійкість і стійкість до цвілі, що робить її більш підходящим варіантом для використання у ванній кімнаті. Укладається цегляна плитка набагато легше, ніж цегла, але коштує дорожче.
- Гіпсова цегла. Легкий матеріал, який теж імітує зовнішній вигляд натуральної цегли. Підходить для використання в сухих зонах ванної кімнати — наприклад, зони навколо дзеркал або акцентних стін. Відрізняється доступною ціною і простотою монтажу, але програє в плані довговічності.
- Скляна плитка під цеглу. Стильний і сучасний варіант, що додає ванній кімнаті блиск і відчуття простору. Відрізняється високою вологостійкістю і невибагливий у догляді. Добре підходить для душових зон і стін навколо ванни. За ціною вона коштує дорожче за інші аналоги, плюс її треба гранично акуратно укладати.
- Плитка з природного каменю під цеглу. Виготовляється з натурального каменю — мармуру або сланцю. Імітує зовнішній вигляд цегли. Має естетичний дизайн і надає ванній кімнаті розкішний та елегантний вигляд. Така плитка має унікальні текстури, вирізняється хорошою міцністю і довговічністю. Ціна у неї висока і встановлюється вона складно, тому для монтажних робіт краще найняти професіоналів.
Також великою популярністю на ринку користується клінкерна цегла. Вона являє собою різновид керамічної цегли й виготовляється з тугоплавких сортів глини з оксидом алюмінію в складі. У результаті клінкерна цегла виходить більш міцною, довговічною і водостійкою. До недоліків належить висока ціна і низький опір теплопередачі (стіни треба попередньо утеплити).
Цегла або плитка під цеглу: порівняння
Ви можете вибрати як цеглу, так і панелі під цеглу у ванну. Що краще? Тут не можна дати однозначної відповіді, оскільки у кожної людини свої смаки та уподобання. Та й обидва матеріали мають різні переваги та недоліки, які важливо враховувати під час вибору. Тому, щоб полегшити вам це завдання, порівняємо ці рішення.
Перший важливий параметр — ціна. Цегла коштує дорожче, роботи з укладання теж вимагають більше часу і ресурсів. Плитка під цеглу більш доступна за ціною. Укладається вона простіше, що знижує загальні витрати на оновлення інтер'єру у ванній кімнаті.
За довговічністю однозначно виграє цегла. Вона міцніша і стійкіша до механічних пошкоджень. Цим пояснюється його великий термін служби. Плитка під цеглу менш міцна і дещо гірше витримує механічні пошкодження.
Що стосується дизайну, то цегла має класичний і автентичний зовнішній вигляд. З часом вона може набувати патини. Зазвичай цегла має червонуватий відтінок, хоча за потреби її фарбують в інші кольори. Плитка імітує зовнішній вигляд цегли. Колір залежить від типу використовуваної глини. Завдяки цьому плитка під цеглу доступна в найрізноманітніших відтінках, що дає змогу створювати оригінальний інтер'єр ванної кімнати.
За вагою цегла набагато важча. З цієї причини вона вимагає міцного фундаменту і конструкції. Плитка легша, тож навантаження тут нижче. І укладається вона набагато простіше і швидше порівняно з класичною цеглою.
І останній параметр — простота обслуговування. Цегла має пори, в які може потрапляти волога. Щоб уникнути подібних ситуацій, її герметизують після закінчення монтажних робіт. Після цього обслуговування полягає лише в періодичному чищенні цегляної стіни.
Плитка облицювальна під цеглу теж має пори. Цей нюанс компенсують завдяки прозорому шару, який захищає від вологи.
Підсумуємо все вищесказане у вигляді невеликої таблиці:
Цегла | Плитка під цеглу | |
Вартість | Коштує дорого | Коштує дешевше |
Довговічність | Великий термін служби | Середній термін служби |
Міцність | Висока | Середня |
Дизайн | Класичний зовнішній вигляд | Імітація цегли |
Колірна гама | Червоний відтінок + кілька додаткових кольорів | Може бути пофарбована в будь-який колір |
Вага | Велика | Середня |
Простота обслуговування | Простий догляд | Простий догляд |
Ідеї для дизайну ванної кімнати з використанням цегли
Ви можете використовувати цеглу в інтер'єрі ванної на будь-який розсуд. Тут все обмежено тільки вашою фантазією і креативністю. Для початку радимо ознайомитися з ідеями для дизайну ванної кімнати з використанням цегли.
Хорошим варіантом буде створення акцентної стіни з цегли. Вона стане центральним елементом ванної кімнати й додасть їй текстурної глибини. Потрібно тільки вибрати стіну, на якій буде зроблено головний акцент — наприклад, за ванною або раковиною.
Можна виконати оздоблення душової зони з цегли. Це додасть їй неповторного стилю, адже цегляне оздоблення створює відчуття природного середовища. Інший варіант — оздоблення навколо дзеркала. Причому ви можете обкласти цеглою невелику область навколо дзеркала або ж красиво оформити цілу стіну. Такий дизайн надає ванній кімнаті комфортну вінтажну атмосферу.
Аналогічним чином можна обкласти саму ванну цеглою. Це створить ефект вбудованої конструкції й додасть приміщенню унікального вигляду. Для створення цікавого дизайну можете комбінувати цеглу з плиткою або мозаїкою.
Загалом же цегла добре поєднується з найрізноманітнішими матеріалами: деревом, металом, склом, бетоном. Для створення цікавих контрастів ви можете додати в інтер'єр дерев'яні полиці або металеві аксесуари. Особливо красиво на тлі цегляної кладки виглядають скляні душові кабіни.
Не забувайте, що цегла доступна в різних відтінках. Крім традиційного червоного це може бути білий, сірий або чорний колір. Комбінуйте різні відтінки, щоб створити цікавий візуальний ефект.
Якщо хочете надати ванній кімнаті промислового стилю, використовуйте необроблену цеглу. Доповніть її металевими елементами — трубами або світильниками. Також можна використовувати цеглу ручного формування, вона теж добре підходить для таких завдань.
Не менш цікава ідея — використання цегли в нішах і заглибленнях. Ви можете обробити їх цеглою, щоб надати неординарного зовнішнього вигляду. Такі елементи можуть бути як декоративними, так і функціональними, але в будь-якому разі вони додають приміщенню об'єму і глибини.
Кожна з цих ідей по-своєму гарна. Вам не обов'язково використовувати одну з них, можете придумати щось своє. Вище наведено прості приклади, як можна оригінально оформити стіни у ванній із цегли.
Кольорові рішення для дизайну ванної
Природний колір цегли — це червоний, але ви можете використовувати й будь-який інший відтінок. Особливо, якщо хочете створити оригінальний дизайн ванної кімнати. Розглянемо найпопулярніші колірні рішення для дизайну ванної:
- Білий. Справжня класика. Такий колір робить кімнату світлішою і візуально розширює простір, за що його і люблять. Білий відтінок гармонійно підходить для стриманого скандинавського стилю, хоча він має чудовий вигляд і в будь-якому іншому стилі. Його можна доповнити білою плиткою або сантехнікою, а для контрасту додати акценти з натурального дерева або аксесуарів яскравого кольору.
- Сірий. Відмінний вибір для ванної кімнати, оформленої в стилі лофт або мінімалізм. Вважається нейтральним і універсальним, оскільки добре поєднується з іншими відтінками. Для розширення простору використовуйте світло-сірий або сіро-блакитний кольори. Темні насичені відтінки підійдуть тим, хто хоче надати приміщенню камерності. Поєднувати цеглу такого кольору можна з білими або дерев'яними елементами.
- Бордовий. Такий колір створює затишну та романтичну атмосферу. Найчастіше його обирають жінки, які люблять поніжитися у ванній після робочого дня.
- Червоний. Цей відтінок однаково має добрий вигляд в будь-якому стилі. Якщо облаштувати стіни цеглою червоного кольору, то додаткові прикраси їм не знадобляться. Єдиний нюанс: не рекомендується використовувати аксесуари з натурального дерева, оскільки на тлі такого відтінку вони будуть малопомітними.
Вельми оригінально виглядає у ванній кімнаті чорний колір. Він створює елегантний і сучасний вигляд, надає приміщенню глибини та насиченості. Зазвичай чорний використовують для створення акцентної стіни. Для розкоші можна додати металеві деталі — наприклад, золоті або бронзові аксесуари.
Синій і блакитний кольори вважаються рідними для ванної кімнати. Вони асоціюються з водою і свіжістю, надають заспокійливий і розслаблювальний ефект. Поєднувати стіни синього кольору можна з білими та сріблястими деталями.
Хорошим варіантом для дизайну ванної може стати зелений колір. Це природний заспокійливий відтінок, який створює відчуття гармонії та свіжості. Поєднувати зелений можна з елементами білого кольору або з натурального дерева.
Для створення затишної та спокійної атмосфери підійдуть пастельні відтінки. Наприклад, рожевий, м'ятний, лавандовий. Це ніжні та м'які кольори, які допоможуть створити легкий і романтичний інтер'єр.
Непоганою альтернативою може стати бежевий і теплі нейтральні відтінки. Це теж затишні кольори, які створюють спокійну і приємну атмосферу. Для балансу у ванній можна додати декоративні елементи білого і сірого відтінку.
Для створення яскравих акцентів і додавання енергії використовуйте барвисті рушники, стильні килимки або аксесуари. Але тільки в невеликих кількостях, інакше вони перевантажать простір. А щоб надати приміщенню розкоші та елегантності, можете використовувати аксесуари металевих відтінків. Вони добре відбивають світло і створюють цікаві візуальні ефекти. Найкраще колір металік поєднується з темними й нейтральними відтінками.
Також ви можете використовувати контрастні комбінації, створюючи яскравий інтер'єр, що запам'ятовується. Наприклад, добре поєднуються одна з одною біла цегла у ванній і чорна, синя і біла, сіра і жовта.
До речі, популярним варіантом вважається зістарена цегла. Нерівномірний колір, наявність тріщинок і борозенок — усе це одразу навіює старовину і говорить про те, що в цього будинку є власна історія. Зістарена цегла створюється штучним методом з використанням наждачки, спеціальних кислот і барвників.
І найголовніше: під час вибору колірної палітри враховуйте розмір і освітленість ванної кімнати. Для невеликого приміщення краще вибрати світлі відтінки, оскільки вони візуально збільшують простір. Якщо у вас простора ванна кімната, тоді можете використовувати темні та насичені кольори, які додадуть глибини та затишку.
Висновок
Декоративна цегла у ванній кімнаті виглядає дуже незвично й оригінально. Такий спосіб оформлення використовується не надто часто, що дозволяє вам створити унікальний інтер'єр і виділитися з натовпу.
Цегла вважається універсальним варіантом для ванної кімнати, адже вона має добрий вигляд в будь-якому стилі: поп-арт, хай-тек, кантрі, лофт, модерн. А скандинавський стиль і зовсім складно уявити без класичної цегляної стіни. При цьому цегла є екологічним будматеріалом, оскільки виготовляється з натуральної сировини. Вона має пористу структуру, що гарантує комфортний мікроклімат у ванній, а заодно вирізняється гарною міцністю, вологостійкістю і довговічністю. Щоб цегла прослужила якомога довше, достатньо виконати додаткову герметизацію.
До того ж цегляна стіна сама по собі вже є головним акцентом. Вам не потрібно думати, як розбавити інтер'єр, щоб зробити його оригінальним і незвичайним. Достатньо лише додати декоративні елементи з металу або натурального дерева.
При цьому і цегла, і плитка під цеглу мають широку колірну гаму. Завдяки цьому ви можете оформити ванну кімнату в будь-якому відтінку, чи то білий, чи то чорний, чи то синій. За умови грамотного вибору кольору вдасться перетворити навіть невелике приміщення, надавши йому камерності та затишку.