Головна Корисна інформація

Як правильно укласти тротуарну плитку (бруківку)?

Як правильно укласти тротуарну плитку (бруківку)?

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/70/large-67cc4203909a7.webp

12.02.2021

Укладання бруківки - порівняно швидкий і недорогий спосіб облаштувати дворову територію близько приватного будинку або дачі. Традиційна тротуарна плитка виглядає красиво і оригінально, їй можна покрити весь передній двір або окремі доріжки. Сучасний український ринок пропонує величезний вибір матеріалів різного дизайну, досить підібрати оптимальний варіант, який би доповнив фасад будівлі. Дивіться наш каталог і звертайтеся до фахівців для отримання консультації, читайте цю статтю до кінця, щоб дізнатися, як правильно укласти тротуарну плитку.

Виконавши монтаж бруківки самостійно, ви отримаєте наступні вигоди:

  1. Швидко облагородити територію.
  2. Витратите порівняно невелику суму (тільки на закупівлю будматеріалів).
  3. Заощадите на монтажних роботах.

Бруківку можна укладати самостійно, для цього не потрібні спеціальні навички. Як впоратися з цим завданням без будь-чиєї допомоги, читайте далі.

Тонкощі покупки матеріалу

Тротуарна плитка буває вибропрессованная і вібролітая. Яку з них краще укладати в дворовій зоні житлового будинку? Перша витримує великі навантаження, тому буде відмінним варіантом, якщо ви плануєте ставити авто біля будівлі. Вибролитая різновид підійде для формування невеликих стежок, довго прослужить при відсутності сильного тиску. Також є плитка з гуми. Це універсальний варіант. Вона відрізняється тривалим терміном служби і стійкістю до несприятливих факторів впливу.

Вибираємо технологію укладання

При плануванні монтажних робіт фахівці враховують особливості подальшої експлуатації бруківки. Робіть так і ви. В інтернеті є багато навчальних відео, завжди можна проконсультуватися і з нашими фахівцями. Іноді, щоб оптимізувати матеріальні і тимчасові витрати, потрібно комбінувати кілька технологій укладання.

Значну роль при плануванні монтажних робіт відіграє тип підстави. Технологію підбирають з урахуванням особливостей місцевості, створюючи одну з наступних баз:

  • піщана;
  • бетонна;
  • асфальтова;
  • грунтова.

З особливостями монтажу на кожне покриття розберемося далі.

Укладання на бетонну основу

Цю технологію укладання тротуарної плитки вважають однією з найпростіших. Поверхня виходить надійної і стійкою. Виключені «ходіння» бруківки і деформація під час інтенсивної експлуатації.

Етапи укладання на бетонну базу:

  1. Розрахунок обсягу роботи і розмітка майданчика. Починайте планування з установки кілочків і натягу шнура по всьому периметру двору або в зоні, де буде лежати тротуарна плитка. Враховуйте, що ще додасться шар бетону. Мінімальна відстань між базисом і шнуром - 30 см, в іншому випадку доведеться прибирати шар грунту. На цьому етапі не забувайте про бордюри, які служать додатковими кріпленнями для плитки. Найлегше їх зафіксувати за допомогою киянки.
  2. Заливка бази. Перед бетоном обов'язково насипають гравій або щебінь. При сильних навантаженнях під час подальшої експлуатації тротуарної плитки також потрібна армована сітка. Після цього можна заливати бетон.
  3. Укладка плитки. Фінішний етап, з яким впорається кожен чоловік. Однак залежить від якості підготовки, наскільки просто вдасться вирішити задачу. Рекомендуємо заздалегідь спланувати дизайн вуличного покриття, закупити кам'яну бруківку різних кольорів, якщо хочете зробити певний малюнок або візерунок.

Важливо: після заливки бетону робіть перерву на 12-24 год. Дозвольте основи затвердіти.

Укладання на піщане покриття

Це технологія, як і попередня, нетрудомістка, проста. До того ж вона економічно вигідна. Починають роботу з підготовки грунту і розподілу піску. Його насипають до утворення шару в 7-10 см, після чого утрамбовують і злегка зволожують. Поверх піску кладуть геотекстиль і розподіляють гравій. При розрахунку кількості останнього матеріалу враховуйте площа двору. Оптимальна висота нового шару - 10 см. Після розподілу гравій теж утрамбовують.

Укладання на асфальтову основу

Питання про те, що робити зі старим покриттям у дворі, хвилює багатьох чоловіків, які хочуть самостійно здійснити монтаж бруківки. Найчастіше вони мають справу зі старим деформованим асфальтом. Що з ним робити? Є 2 варіанти: демонтувати або залишити все, як є. Щоб не помилитися, враховуйте навантаження на плитку при подальшій експлуатації. Експерти рекомендують демонтувати старе асфальтове покриття, якщо плануєте ставити машину у дворі. При помірному навантаженні (доріжка для пішоходів) укладати плитку можна на старе підстава.

Для роботи будуть потрібні наступні матеріали й інструменти:

  • цемент, пісок, вода;
  • граблі;
  • правило.

Перший етап - підготовка території. Розчистивши майданчик, насипають пісок шаром в 10 см (оптимально) з метою вирівнювання поверхні, трамбують його. Для цього використовуйте правило і граблі. Отримавши рівну основу, зверху виливають розчин з піску і цементу в пропорції 3 до 1 висотою не більше 5 см. В іншому випадку склад буде довго застигати, особливо в прохолодну пору. Цементну поверхню після вирівнювання злегка зволожують, щоб забезпечити надійну фіксацію плитки і попередити її зміщення. Далі викладають бруківку, на цьому процес монтажу завершено.

Укладання на грунт

Якщо ви не хочете мати справу з бетонним або цементним складом, подумайте, можливо, вийде здійснити монтаж тротуарної плитки безпосередньо на землю. Це доречно в таких випадках:

  • рівна територія без ям і опуклостей;
  • мінімальна кількість рослин;
  • достатній шар грунту.

Попередньо територію потрібно розчистити, видаливши всю траву. Землю слід ущільнити і розрівняти. Рекомендовано використання спеціального складу для стерилізації, який попередить проростання рослин.

Важливо: укладання на грунт можлива тільки в тому випадку, коли є ухил не більше 2,5 см на кожні 3 кв. м. Навіть ідеально рівною земляний поверхні недостатньо, фахівці додатково формують шар з піску, щебеню або гравію заввишки в 10 см (вибирайте матеріал, з огляду на бюджет).

Наступний етап - укладання бруківки так, як у всіх попередніх випадках. Це не важко, але завжди біля себе краще тримати киянку, щоб розрівнювати невеликі горби.

Опис техніки заповнення швів

Термін служби плиткового покриття багато в чому залежить від кінцевого етапу монтажу. Шви необхідно заповнити фугою, призначеної для зовнішніх робіт. Якщо упустити цей етап, вже через півроку на плитці з'являться тріщини і інші дефекти через попадання вологи і впливу чинників навколишнього середовища. Найкраще використовувати фугу з протигрибкові властивості. Якщо бюджет обмежений, склад можна зробити самостійно зі звичайної цементної шпаклівки. Для цього необхідно купити суміш або готовий розчин і розбавити його ґрунтовкою до консистенції сметани.

Технологія заповнення швів:

  1. Промивання. Використовуйте шланг з насадкою, тоді за допомогою потужного струменя вдасться усунути всі забруднення. Після цього плитка повинна повністю висохнути.
  2. Заливка. Швидко розподілити склад можна за допомогою спеціального мішка, який роблять з щільного герметичного пакета (підійде упаковка з-під молока або кефіру). Його наповнюють робочим складом, після чого відрізають один з кутів. Постарайтеся зробити отвір такої ширини, щоб заповнити шов оптимальною кількістю фуги. Розчин повинен трохи виступати над плиткою (буквально на 1 мм). Працюйте акуратно, не поспішайте! В іншому випадку плитка вся виявиться брудною, а видалення надлишків після застигання - справа не з простих.
  3. Обробка. На кінцевому етапі швах дають застигнути, після чого весь майданчик поливають зі шланга. Напір води повинен бути помірним.

Після заповнення швів укладання тротуарної плитки вважають завершеною. Як бачите, всі маніпуляції можна виконати самостійно, головне - строго слідувати рекомендаціям і не економити під час підготовчих робіт. Якщо виникли складнощі або сумніви, пошукайте відповідь в інтернеті. Домашні умільці діляться своїми рекомендаціями і порадами на відео. Там ви і знайдете відповідь на питання, що цікавить.

Все, що потрібно для облагородження дворової території, є в нашому інтернет-магазині. Гарантуємо своєчасну поставку якісних матеріалів: тротуарної та клінкерної бруківки!

Популярні категорії:

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

20

детальніше
66

Укладання клінкерної бруківки та виготовлення підстави

детальніше
93

Різновиди та переваги тротуарної плитки

детальніше