Головна Корисна інформація

Як поєднувати травертин з іншими природними каменями

Як поєднувати травертин з іншими природними каменями

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/123/large-67cc42245a810.webp

21.10.2024

Висока декоративна привабливість дозволяє використовувати цей натуральний камінь в інтер'єрі, а також для зовнішніх оздоблювальних робіт – облицювання фасадів, вхідної групи, мощення доріжок. Травертин у дизайні інтер'єрів та екстер'єрів гармонійно поєднується з іншими елітними оздоблювальними матеріалами, в тому числі з іншими видами натурального каменю.

Основні принципи поєднання натуральних каменів

Гармонійне поєднання матеріалів в інтер'єрі – важлива умова створення затишної обстановки. Натуральний камінь добре доповнює масив деревини, декоративну штукатурку, поєднання різних порід каменю теж ефектно виглядає. Але поєднувати їх потрібно правильно, щоб не виникало дисонансу, дотримуватися принципів сполучуваності кольорів, текстур.

Різні види каменю часто комбінують за принципом контрасту, в оздобленні приміщень користується популярністю підхід «темний низ – світлий верх». Травертин, як правило, має світле забарвлення теплих відтінків (бежевого, пісочного). Вдалі поєднання:

  • матеріали більш темного кольору, але тієї ж теплої гами. Поєднання бежевий + коричневий, особливо з помаранчевими відтінками, створює відчуття тепла, затишку, доречно на кухні;
  • комбінація каменю різних відтінків карамельно-пісочної гами, які розрізняються ступенем насиченості, сприяє створенню спокійної затишної обстановки;
  • поєднання бежевого зі світлими холодними тонами (білий, світло-сірий) допоможе візуально розширити простір і створить сувору, ділову обстановку, відчуття чистоти без холодної «стерильності», яка асоціюється з медичними установами;
  • цікаве поєднання каменю в дизайні – теплий бежевий або жовтий та холодний зелений;
  • світлий травертин можна поєднувати і з чорним каменем, але останнього не повинно бути занадто багато, його можна використовувати для створення акцентів, виготовлення інтер'єрного декору.

Стильний ефект створює поєднання різних видів каменю, якщо один з них має виразну грубу текстуру, а інший – гладку, максимально облагороджену. Полірований камінь з яскраво вираженим малюнком, прожилками, переходами тонів краще комбінувати з однотонним, що має виражений рельєф, шорсткість.

Якщо різні види каменю застосовуються на різних ділянках (наприклад, один для облицювання підлоги, інший – для стін), можна використовувати плитку різних розмірів, товщини. Також можна облицювати цоколь плитами більшого формату, а для фасаду використовувати елементи меншого розміру. Але якщо виконується укладання природного каменю на стіну, плитки з різних порід повинні або мати однаковий розмір, або необхідне дотримання принципу кратності, пропорційності її розмірів (як в колекціях модульної плитки).

Також слід враховувати сферу використання та технічні характеристики каменю. Так, якщо різні види натурального каменю комбінуються при облицюванні підлоги, мощенні доріжок, варто підбирати породи з максимально близькими показниками зносостійкості, для облицювання фасадів – приблизно однакові за вагою та показниками морозостійкості, у вологих приміщеннях – з порівнянними коефіцієнтами водопоглинання.

Поєднання травертину та мармуру

І травертин, і мармур відносяться до вапнякових порід, але мармур твердіший, більш стійкий до стирання, відрізняється мінімальним водопоглинанням, а незаповнений травертин більш пористий. З урахуванням технічних, експлуатаційних характеристик обох видів каменю мармур доцільно використовувати на ділянках, які піддаються більш інтенсивним навантаженням. Наприклад, для облицювання основної частини фасаду використовувати травертин, а для цоколя – фасадний мармур. Або мармуром облицювати підлогу, нижню частину стіни всередині будинку, а травертином – верхню частину стіни. Це досить популярне рішення в дизайні інтер'єрів ванної кімнати. Зі світлим травертином ефектно поєднується темний мармур. У приміщенні, де стіни облицьовані травертином, можна використовувати окремі мармурові елементи – стільницю під умивальник, бортики ванни, столик.

Комбінація травертину з гранітом

Травертин і граніт – дуже різні як за технічними, так і за декоративними характеристиками камені. Травертин значно м'якший, легший, тому для комбінованого облицювання фасадів, підлог або внутрішніх стін його поєднання з гранітом є невдалим. Але їх комбінують як в екстер'єрі, так і в інтер'єрі, тільки використовують для різних елементів. Так, світлим травертином можна облицювати фасад і колони у вхідній зоні, а чорним гранітом – ступені ганку.

В інтер'єрі граніт використовують в невеликих кількостях, для створення акцентів. Зокрема, з нього виготовляють стільниці для кухні, ванної, журнального столика у вітальні. Популярне рішення для кухні в класичному стилі – виготовлення стільниці та всіх робочих поверхонь з граніту в поєднанні з облицьованими травертином фартухами.

Травертин і вапняк

Вапняк і травертин досить схожі за колірною гамою та текстурою, а пористість, зносостійкість, щільність обох видів натурального каменю варіюються в залежності від походження. Травертин гармонійно поєднується з вапняком при обробці фасадів. Один з них можна використовувати в якості основного облицювального матеріалу, а другий – для виготовлення фігурних архітектурних елементів, декору. Наприклад, карнизи з натурального каменю часто виготовляють саме з вапняку, він добре піддається обробці та відрізняється малою вагою. Також фасад, облицьований вапняком, буде добре поєднуватися з майданчиком, доріжкою, вимощеною травертиновою бруківкою. Обидва види каменю доречні в оформленні ландшафту, ними можна облицювати садову альтанку, бортики клумби, фонтану, а необроблений камінь довільної форми використовувати в альпінаріях.

Поєднання зі сланцем

Сланець може використовуватися в якості покрівельного матеріалу, облицювальної плитки для фасадів і каменю для мощення доріжок. Сланцева покрівля добре доповнює травертиновий фасад. Також цікаво буде виглядати вимощений травертиновою бруківкою майданчик перед будинком, фасад якого облицьований сланцем. А ось в межах одного фасаду або однієї доріжки ці два види каменю об'єднувати не варто, занадто різні в них технічні характеристики. В інтер'єрі сланець практично не використовується, хіба що потроху, для розстановки акцентів. На поверхнях великої площі облицювання каменем чорного кольору виглядає занадто похмуро. А ось посуд зі сланцю на кухні, в оздобленні якої використаний травертин, або панно зі сланцю неподалік від каміна, облицьованого травертином, буде оригінальним контрастним штрихом.

Корисні поради щодо вибору травертину для облицювання

Перш ніж купити травертин в Києві, виберіть його відповідно до проекту, який хочете реалізувати:

  • травертин добре витримує вплив різних атмосферних факторів, тому один і той же матеріал, як правило, можна використовувати в інтер'єрі та зовні будинку;
  • для підлог, ступенів, мощення вибирайте плити більшої товщини з травертину з більш високою опірністю стиранню, зносу;
  • для використання у вологих приміщеннях вибирайте травертин мінімальної пористості або заповнений;
  • для використання в інтер'єрі невеликих приміщень краще підійде травертин з мінімально вираженим малюнком. Багатий природний малюнок каменю буде виграшно виглядати з досить великої відстані, на фасаді або в інтер'єрі просторого приміщення;
  • якщо планується комбінувати травертин з іншими видами каменю, краще вибрати плитку, отриману шляхом поперечного розпилу. Травертин з поздовжнім розпилом візуально краще поєднується з натуральною деревиною;
  • якщо травертин буде використовуватися в інтер'єрі, переконайтеся, що він поєднується за кольором з обстановкою в цілому.

Заключення

Травертин в інтер'єрі, екстер'єрі, ландшафтному дизайні може комбінуватися з іншими видами натурального каменю. Це поєднання може будуватися на контрасті (зі сланцем, гранітом, темним мармуром) або на подібності (з вапняком, мармуром, який має близький відтінок, малюнок). Якщо ви плануєте складний дизайн-проект, необхідно заздалегідь продумати розподіл травертину та іншого каменю (підлога/стіна, цоколь/фасад, основне покриття/акцентні вставки тощо), підібрати конкретні вироби, які будуть поєднуватися за кольором, текстурою, технічними характеристиками. Щоб поєднання травертину з іншим натуральним каменем не різало очей, а давало очікуваний естетичний ефект, варто порадитися з дизайнером інтер'єрів. А підібрати конкретний камінь для реалізації вашої задумки допоможуть фахівці компанії «Клінкер Стоун».

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

7

Застосування природного каменю в будівництві та оздобленні приміщень

детальніше
23

детальніше