На ринку будматеріалів України можна знайти все, що потрібно, причому під бюджет і особистісні переваги. Навіть цегла буває різним, і не кожен різновид підійде для облицювання будинку. Потрібно вміти вибрати, щоб отримати чудовий результат і не зіпсувати матеріал. Яка цегла підходить для облицювання будинку? 5 безпрограшних варіантів, які дозволять зробити красивий фасад будівлі і забезпечать надійний захист від несприятливих зовнішніх чинників, уявімо далі.
«Золоте» правило покупки
Використовуйте тільки облицювальну цеглу! Він істотно відрізняється від будівельного аналога, має більш естетичний вигляд, дозволяє створити гарний дизайн. У нашому інтернет-магазині представлено багато цікавих варіантів, ви зможете вибрати відповідний за кольором і текстурою варіант.
Клінкер - гідний вибір
Облицювальну цеглу цього різновиду виробляють з відбірної сировини - особливих тугоплавких сортів глини. Завдяки суворого дотримання технологічних особливостей він виходить жароміцним, морозостійким (витримує 150 циклів) і неймовірно міцним. Не можна не відзначити чудові естетичні характеристики, низькі властивості поглинання вологи (2-5%), екологічну безпеку і середню міцність (М350). Однак за такий набір переваг доведеться заплатити, що виступає єдиним недоліком.
Цікаво: якщо облицюванням будівлі займаються дизайнери, вони зазвичай роблять вибір на користь клінкеру. Його вважають найкрасивішим і надійним, цінують за шикарну колірну палітру і достаток цікавих текстур. Таке облицювання радує око і не розчаровує згодом за якістю. Якщо немає строгих обмежень в бюджеті, рекомендуємо вибрати цеглу клінкер.
Переваги керамічної цегли
Основою для виробництва цього матеріалу виступає глина високої якості. Її розподіляють по формам і піддають температурного впливу в печах. Найчастіше зустрічається коричнево-червоний керамічна цегла, також є варіанти інших відтінків з іншої текстурою. Для створення унікального дорого дизайну рекомендуємо використовувати матеріал ручної роботи. Він виглядає, як зістарений цегла, має незвичайну форму.
Незаперечні переваги керамічної облицювання:
- хороші звуко- і теплоізоляційні властивості;
- порівняно невисока ціна (наприклад, клінкерні матеріали обійдуться дорожче);
- екологічна чистота.
У продажу є позиції з різними параметрами міцності (М125-М800).
Чи є недоліки у такого облицювання? Керамічна цегла має недостатньо гарну морозостійкість, але цей мінус можна виправити за допомогою використання гідрофобізатора. В іншому він не розчарує, головне - купити продукцію від перевіреного виробника.
Brick House: коли слова зайві
Цегла цього різновиду виглядає бездоганно і виграє у попередніх варіантів простотою кладки. Можна здійснити монтаж всуху завдяки фаскам, які схожі на шви. Із завданням облицювання впорається будь-який чоловік, у якого є відповідне бажання, після перегляду доступних і простих навчальних відео з інтернету.
Brick House - це пустотіла різновид цегли з морозостійкістю до 200 циклів і міцністю М150.Его укладання не забере ні багато сил, ні часу (завдяки легкості матеріалу).
Цікаво: саман не потребує додаткової теплоізоляції. При бажанні його можна залити утеплювачем.
Фасад будівлі з Brick House виходить величним, благородним і шикарним. Створюється враження, що для облицювання будівлі використовували полірований мармур. На матеріал піде чимало грошей, але можна істотно заощадити на послугах фахівця і виконати монтаж самостійно. Якщо ви плануєте без будь-чиєї допомоги облагородити будівлю, цей різновид облицювальної цегли стане кращим вибором.
Коли бюджет обмежений
Якщо вибирати не доводиться, рекомендуємо взяти для облицювання будівлі силікатна цегла. Хоча він поступається аналогам за багатьма параметрами, все одно користується великою популярністю. Хороший попит в Україні пояснимо ціновою доступністю і екологічною чистотою, середнім рівнем міцності і морозостійкості. При цьому покупців не лякають такі недоліки матеріалу:
- крихкість і велику вагу. Це робить облицювання трудомісткою;
- висока теплопровідність;
- низька стійкість до вологи.
Силікатна цегла підійде для захисту та облагородження гаражів, господарських будівель, парканів, складських приміщень. Чи варто його використовувати для облицювання житлового будинку? Вирішувати вам. Якщо бюджет обмежений, немає грошей для оплати послуг фахівця, силікатна цегла стане не найгіршим вибором, ви самостійно зможете виконати монтаж.
Створюємо довговічний і красивий фасад з цегли гіперпресованої
При першому погляді на цей матеріал складається враження, що представлений штучний камінь. Так, гіперпрессованний цегла дійсно на нього схожий! Основою для його виробництва виступають наступні матеріали:
- мармур;
- черепашник;
- вапняні породи;
- оксид заліза та ін.
Гіперпрессованний зовнішня обробка виходить стійкою до низьких температур (до 150 циклів) і вологи, а також надміцної (від 150 до 300 кг на 1 кв. М.). Серед мінусів виділяють наступні: значна питома вага, теплопровідність і досить висока вартість.
Чи можна порівнювати цей різновид цегли з клінкером? Цілком, він йому мало поступається, при цьому коштує дешевше.
Робимо покупку обдумано
При пошуку відповіді на питання про те, який цегла краще використовувати для облицювання будинку або іншої будівлі, в першу чергу виставте рамки бюджету. Далі визначитеся з побажаннями і вимоги до таких опцій:
- Марка міцності.
- Естетичні характеристики.
- Показники морозостійкості.
- Вага і наповнення матеріалу.
Якщо ви хочете виконати найкрасивішу кладку, варто зробити вибір на користь гіперпресованого цегли або клінкеру. Коли бюджет обмежений, рекомендуємо взяти силікатна або керамічна оздоблювальна матеріал.
Вибираючи марку міцності, враховуйте особливості будови. Оптимальні рішення в кожному окремому випадку:
- М150 - для стін багатоквартирних будинків і фундаментів котеджів;
- М75-М127 - для житлових будинків з 1-3 поверхами;
- інші марки - для фундаменту багатоповерхівок та інших цілей.
За морозостійкості підійде самий бюджетний цегла. 50 циклів цілком вистачає для холодів в Україні.
Порожнистий або повнотіла цегла? Перший тип краще, він забезпечує хорошу теплоізоляцію. Другий варіант має значну вагу, але коштує дешевше. Хоча особливо заощадити не вийде, адже доведеться витрачатися на утеплення.
Радимо проаналізувати всі плюси і мінуси, а потім приступати до вибору облицювальної цегли.