• ru
 • ua
м. Київ, вул. Григорія Гуляницького, 44/1

ПН-ПТ 9:00 - 18:00

СБ 10:00 - 17:00

НД - Вихідний

Доставка по всій Україні

Який матеріал краще для даху приватного будинку

Люди з достатком рідко довго вибирають матеріали для облаштування даху. Сировина, що відноситься до категорії «економ», зазвичай затребуване тільки при реконструкції або зведенні нового даху, коли бюджет сильно обмежений. Економні власники не тільки намагаються витрачати менше на матеріали, але і не замовляють роботу майстрів, прагнучи укладати покрівлю своїми руками.

Недорогі матеріали для даху: як правильно вибрати

При знайомстві з доступними варіантами потрібно звертати увагу на такі моменти:

 • привабливий вигляд. Для покриття можна використовувати азбестоцементні матеріал або руберойд, але не можна сказати, що така сировина виглядає красиво;
 • довгий термін експлуатації. Це обов'язкова вимога для будь-якого даху;
 • асортимент забарвлень. Багато покупців зараз цікавляться оригінальними відтінками.

Має значення також простота установки і обслуговування. Цей момент особливо важливий для покупців, що бажають заощадити не тільки на матеріалі, але і на роботі фахівців, провівши укладку своїми руками.

Найдорожчі покрівельні матеріали

Є кілька варіантів, які підходять для дахів різних споруд і відносяться до категорії «економ».

Руберойд

Найбільш доступний за ціною. Якщо вибрати його, тоді витрати на облаштування даху будуть мінімальними. Для забезпечення надійності і довговічності покрівлі цей м'який матеріал укладається в кілька шарів.

Руберойд дуже просто укладати і своїми руками. Потрібно розтопити невелику частину бітуму для промазування нахлестов і фіксації країв - і питання з перекриттям плоского даху вирішене. Цей матеріал являє собою картон або стеклохолст, просочений бітумом. Назва залежить від основи: в першому випадку це простий, в другому - що направляється руберойд.

Більш інноваційний варіант - євроруберойд. При його застосуванні витрати також виходять невеликими. Установка проводиться шляхом наплавлення. Попередньо для більшої надійності наносять шар розтопленого праймера.

Разом з тим руберойд не позбавлений деяких недоліків:

 • низька вогнестійкість - цей момент потрібно обов'язково враховувати, так як цей матеріал не зможе забезпечити повну безпеку даху;
 • невисока міцність;
 • мала стійкість до морозів і вітрам - це ще раз доводить, що зробити дах дешево не означає якісно.

Також руберойд недовговічний.

Ондулін

Це товстий лист целюлози, просоченої пройшли очистку бітумом. Такий матеріал називають також єврошифером. Він практичний і легкий, чудово підходить для ремонту даху. Іноді ондулін дуже легко монтується поверх старого покриття - досить тільки організувати обрешітку. Естетичні якості матеріалу високі, адже він випускається в різноманітних кольорах. Прекрасно витримує пориви вітру та сильні морози, якщо його добре закріпити.

Незважаючи на унікальну конструкцію, єврошифер також має недоліки:

 • він дуже гнучкий і тонкий, тому схильний до деформацій - наприклад, під час сильного граду можуть залишатися вм'ятини;
 • після установки за матеріалом не можна ходити;
 • фарба швидко вигорає під прямими променями сонця, тому з часом ондулін втрачає привабливий вигляд;
 • матеріал горючий, не підходить для дахів з димоходами.

Для житлових будинків єврошифер краще не використовувати ще й тому, що під палючим сонцем він виділяє неприємний запах.

Шифер

Це практичний і недорогий будматеріал на основі азбестоцементу. Відрізняється високою довговічністю і міцністю, тому є хорошою альтернативою іншим недорогим матеріалами. Шифер ремонтопрігоден, не горючий, забезпечує прекрасну звуко- і теплоізоляцію.

Важливий недолік - не самий презентабельний вигляд. Непомітне оформлення не приваблює покупців.

Ще один момент - складність перевезення. Листи шиферу дуже важкі, кожен важить близько 20 кг. При установці внутрішні кути часто доводиться відпилювати для якісної підгонки. Також азбестоцемент шкідливий для здоров'я. Згодом такий дах втратить форму, кути і кромки почнуть кришитися. Окремі частини нерідко поростають мохом.

Профнастил

Це тонкий листовий профільований метал з яскравим полімерним покриттям, один з найпоширеніших в сегменті «економ». Відрізняється високою міцністю і надійністю, досить гнучкий, стійкий до атмосферних впливів, не боїться загорянь. Покупців залучають його легкість, довговічність і простота установки. Багатьом подобається також широкий асортимент профілів і кольорів.

Але профнастил теж має недоліки:

 • виглядає занадто просто;
 • відрізняється високою парусністю;
 • після пошкодження полімерного покриття швидко уражається корозією;
 • має занадто високу теплопровідність.

Звукоізоляція при його установці виходить невеликий, але це питання легко вирішити за допомогою пенополіетіленовие підкладки.

Металочерепиця

Дуже поширений будматеріал, один з кращих в своєму ціновому сегменті за зовнішнім виглядом, вартістю та характеристиками. Компактний, має невелику вагу, тому його легко встановити навіть людині без спеціальної підготовки. Цей будматеріал хороший для укриття покрівлі складної конфігурації, при цьому немає додаткового навантаження на крокви.

Полімерне покриття запобігає будь-які несприятливі атмосферні дії. Завдяки йому, матеріал набуває певну текстуру, не вигоряє і не вицвітає.

Дуже популярною стає металочерепиця з напиленням з кам'яної крихти. Вона нагадує натуральну і називається ще композитної, має підвищений термін експлуатації.

Мінуси металочерепиці наступні:

 • невисока ступінь надійності, особливо при великій вологості;
 • поява конденсату всередині при сильних температурних перепадах;
 • міцність низька через тонкого шару металу;
 • високі показники теплопровідності.

Матеріал також не забезпечить хорошу звукоізоляцію.

Гнучка черепиця

Дуже популярний матеріал. Кожна частина такої черепиці є стеклохолст всередині двох шарів бітуму. Зверху присутній кам'яна крихта. Це самий довговічний варіант серед недорогих, з великим терміном гарантії - 35 років +.

Руфлекс відрізняється високою естетичністю і міцністю, випускається в широкому асортименті текстур і забарвлень. Встановити його просто, відремонтувати дуже легко, перевозити і поставляти на висоту також нескладно завдяки невеликій вазі. Комплект готових деталей широкий, тому укладка не займе багато часу.

Гнучка черепиця також відрізняється високою надійністю, прекрасної гідро-, шумо-і теплоізоляцією. Але потрібно враховувати, що на сильному морозі, нижче двадцяти градусів, її еластичність знижується, тому взимку монтаж краще не проводити. Також це найдорожчий матеріал з категорії «економ».