Українські будівельники найчастіше використовують для облицювання будинку цегла. Мода на цей матеріал прийшла із Західної Європи. Облицювальну цеглу міцно закріпився на вітчизняному ринку. Причин його популярності відразу кілька.
Одне з головних достоїнств матеріалу - довговічність. Стіна з цегли, зведена з дотриманням будівельних стандартів, прослужить не менше п'ятдесяти років. Ще одна перевага - естетичність. Кладка зберігає привабливість протягом тривалого часу. Цегла вважається класичним варіантом обробки, непідвладним віянням моди. Тому фасад, облицьований цим матеріалом, завжди виглядає актуально.
Важлива перевага - безпека. Цегла виконаний з натуральних матеріалів. Його основу складає глина, піддана випалу при температурі +1 000 градусів. Тому в процесі експлуатації будинок не виділяє суспензій, небезпечних для людини або навколишнього середовища.
Цегляна стіна - вибір досвідчених забудовників
У завдання будівельника входить зведення не тільки красивого, але і довговічного будівлі. Використання цегли надає фасаду естетичність. Крім цього, такий вибір гарантує захист несучих конструкцій. Європейці протягом тривалого часу успішно поєднують цегла з енергоефективними блоками. Конструкцію можна доповнити утеплювачем.
Більшість європейських будівельників віддає перевагу наступною схемою при зведенні будинку:
- несуща стіна. Її основу складає газобетон або блок з поризованої кераміки;
- шар утеплювача. У теплих регіонах обходяться без нього;
- повітряний зазор;
- облицювальний матеріал. Як правило, в цій ролі виступає цегла.
Подібна конструкція завоювала величезну популярність в Європі. Причин цьому відразу декілька. Поєднання матеріалів забезпечує найкращі показники в плані міцності і довговічності. Будинок, виконаний за цією технологією, володіє відмінними звуко- і теплоізоляційними характеристиками. Останнє особливо актуально на тлі різкого подорожчання теплоносіїв. До того ж на практиці доведено, що стіни, зведені за цією схемою, дозволяють зберігати комфортний мікроклімат: взимку в приміщенні тепло, а влітку відчувається прохолода.
Завдяки повітряному зазору термін експлуатації будівлі збільшується в кілька разів. Вентиляційні коробки забезпечують формування провітрюваної прошарку. Такий підхід дозволяє підтримувати в сухості облицювання і шар утеплювача або чорновий стіни. Це конструктивне рішення зводить до мінімуму негативний вплив зовнішніх факторів - роси і інших опадів, що є основною причиною передчасного руйнування будівель.
Що дає застосування вентиляційних коробок
Це невід'ємна складова стінових конструкцій з повітряним зазором. Вітчизняні будівельники часто недооцінюють їх роль. У гонитві за сумнівною економією, що становить від 2 до 3 тисяч гривень, забудовник ризикує втратити до 40% позитивних властивостей якісних матеріалів.
Вентиляційні коробки роблять позитивний вплив не тільки на цеглу. Так, ці елементи сприяють підтримці оптимального мікроклімату в приміщенні за рахунок видалення конденсату, що утворюється на утеплювачі або чорновий стіні. Що стосується цегли, то установка коробки запобігає утворенню висолів на його поверхні.
При монтажі вентиляційних елементів рекомендується дотримуватися кількох нескладних правил. При установці під дахом або в першому ряду потрібно дотримуватися крок в один метр. На фасаді пристрої монтуються вгорі і внизу вікна. Якщо висота об'єкта досягає сім метрів і вище, то по периметру потрібно встановити ще один ряд.
Монтаж перекриття або балкона стає причиною появи у вентиляційному зазорі розривів. При такому розкладі потрібно збільшити кількість, встановивши ще один ряд.