Головна Корисна інформація

Камінь-піщаник - характеристики і різновиди

Камінь-піщаник - характеристики і різновиди

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/74/large-67cc42048f15c.webp

12.02.2021

Пісковик є одним з широко затребуваних в будівництві натуральних каменів. Він відноситься до благородних матеріалів, знайшов популярність за рахунок естетичності, міцності, тривалого терміну служби і високих декоративних властивостей. До того ж він представлений у великому текстурному різноманітності, що дозволяє втілювати будь-які ідеї дизайну. Щоб зрозуміти можливості і переваги застосування, варто детальніше вивчити, що собою являє камінь-пісковик, його характеристики і різновиди.

Цікаві факти

Цікаво, що вік пісковика налічує мільйони років, проте в будівництві почали його застосовувати лише близько 5 тисячоліть тому. Підтвердженням тому служать наскальні зображення.

На популярність матеріалу в будівництві також впливають «історичні» характеристики пісковика. Сировина використовували для сфінксів, при зведенні різних паризьких культурних споруд за Наполеона III.

Особливості класифікації

Камінь-піщаник в першу чергу розрізняють по мінеральним формулами. Він буває наступних різновидів:

  • мономіктовий. У цю категорію відносяться кварцові пісковики. Зміст уламкового матеріалу - до 90%;
  • олігоміктовие. В такому камені міститься 60-90% кварцу. У цю категорію входять польовошпатовим-кварцовий, слюди-кварцовий і інші види пісковика;
  • поліміктових. Так називають грауваккових і аркозові піщаник. Характерною рисою таких матеріалів є складний склад. У пісковиках містяться тонкозернистий цемент і уламки гірських порід;
  • туфогенно. Для цього каменю відмітною властивістю є вулканогенний склад.

Різне походження і склади пісковика позначаються на його характеристиках - естетиці, витривалості, міцності. В цілому, для матеріалу властивими є певні показники, які і зробили його популярним в будівництві.

Фізичні параметри

Камінь-піщаник є вигідним рішенням для будівництва, якщо за властивостями не підійшов граніт або вапняк. Якщо порівнювати, то перший міцний, але має більшу вагу, радіоактивним фоном, дорого коштує. Вапняк м'який, погано чинить опір впливу вологи і знижених температур.

З усіх перерахованих характеристикам піщаник в своїх різновидах перевершує згадані матеріали. Камінь витримує до 50 циклів заморожування / розморожування, майже не вбирає вологу, представлений в розмаїтті відтінків. Всі різновиди матеріалу характеризуються стійкістю до стирання. 1 м2 здатний витримувати тиск ваги в кілька десятків центнерів. Подібні характеристики дозволяють давати на камінь велике навантаження.

Основні різновиди

Пісковик представлений в природі у великій різноманітності. Виділити можна такі його різновиди:

  • черепашковий. Для цієї породи характерним властивістю є пористу будову структури. Утворюється воно через наявність безлічі черепашок;
  • оолітовий. У складі цього каменю порожнисті дрібні кульки, які скріплені цементом;
  • пізолітовим. Він схожий на інший різновид - ооліт. Однак в пізоліте порожнисті кульки більшого діаметра;
  • літографічний. Цей різновид піщаника має характеристику щільного каменю з однорідною структурою;
  • жовтий. Такий камінь володіє шорсткістю і зернистістю структури, погано піддається поліровці;
  • білий. Для даного різновиду каменю допустимими є різнокольорові включення. Зазвичай його використовують для втілення архітектурних концепцій при виготовленні колон або карнизів;
  • рожевий. У порівнянні з іншими, цей різновид піщаника найбільш щільна. Серед характеристик: зерниста структура і світлий рожевий відтінок;
  • червоний. Цей різновид каменю характеризується насиченістю кольору, привабливістю і міцністю, стійкістю до перепадів температури. Відноситься до категорії елітних оздоблювальних каменів. Даний вид затребуваний для облицювання.

Широке кількість різновидів пісковика дозволяє підбирати рішення для різних будівельних завдань на будь-який бюджет.

Родовища мінералу

Видобуток каменю здійснюється в багатьох країнах Європи. Так, поклади матеріалу є в Болгарії та Польщі, а саме велике родовище знаходиться в Україні (на Донбасі).

Також родовища пісковику виявлені в Росії. Його добувають на Уралі, в північних регіонах, Московської області, Ростові, а також в Казахстані і Дагестані.

Поклади каменю утворилися на тих територіях, де в давнину були океани або моря. Порода протягом століть формувалася з окремих піщинок.

Особливості застосування

Характеристики та велика кількість різновидів пісковика зробили його популярним будівельним матеріалом. Уламки породи йдуть на заливку фундаменту, пласти застосовуються як при спорудженні будівель, так і при проведенні оздоблювальних робіт. Блоки каменя пісковика використовують при будівництві зміцнювальних конструкцій по берегах водойм.

Ще матеріал затребуваний при укладанні тротуарів, проте в даному випадку слід знати специфіку роботи з ним. Наприклад, звичайний цемент не підходить. Серед характеристик каменю - низька гігроскопічність. Відповідно, і розчину проникати в нього важко. Через це плитки відносно легко відходять від поверхні тротуару. Проблему можна вирішити за рахунок застосування спеціального клейового складу. Його додають в основну кріпить суміш.

Високі експлуатаційні характеристики каменю не залишилися непоміченими серед ландшафтних дизайнерів. Вони використовують піщаник для оформлення простору в саду і на ділянці. Натуральний камінь чудово вписується в природні умови, дозволяючи створити цікавий дизайн.

Затребуваною є навіть крихта. Її застосовують при виробництві скла, лаку і фарб, будівельних сумішей (штукатурка, вапно та ін.).

Популярні категорії:

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

124

Як поєднувати кварцит з іншими каменями: гайд

детальніше
126

Використання кварцового каменю для декору та будівництва

детальніше