У будівництві, дизайні інтер'єрів та екстер'єрів декоративним каменем називають оздоблювальний матеріал з хорошими естетичними характеристиками, отриманий шляхом механічної обробки гірських порід (натуральний декоративний камінь), або виготовлений з мінеральної, мінерально-полімерної сировини (штучний облицювальний камінь).
Види декоративного фасадного каменю
Натуральний облицювальний камінь для фасадів виготовляється з різних гірських порід, кожному різновиду притаманні свої декоративні та експлуатаційні особливості.
Травертин
Осадова гірська порода вапнякового типу з дрібнозернистою структурою, досить високою пористістю, різних відтінків, переважно теплих (бежевий, жовтий, червонястий). Світлий
травертин відрізняється меншою щільністю, з нього виготовляють декоративний оздоблювальний камінь для вертикальних поверхонь, темний більш щільний, стійкий до стирання, підходить для виготовлення підлогових плит, бруківки. Травертин відрізняється високою пластичністю, добре піддається обробці, легко реставрується після появи дефектів, стійкий до впливу низьких температур і високої вологості.
Мармур
Метаморфічна гірська порода, що утворилася в результаті перекристалізації вапняку та доломіту під дією високого тиску та температур. Має кристалічну структуру та характерний малюнок з розводами, прожилками, колір залежить від родовища. Як зовнішній декоративний камінь використовується переважно чорний мармур.
Мармур відрізняється досить високою твердістю (хоча і поступається граніту), низькою стираністю, мінімальним водопоглинанням. Він стійкий до впливу високих і низьких температур, але чутливий до хімічно агресивних речовин.
Сланець
Декоративний камінь різного складу, походження із шаруватою структурою, завдяки якій легко розділяється на пластини, плити. Висока механічна міцність і вогнетривкі характеристики, низька пористість, стійкість до несприятливих погодних впливів, забруднень і утворення грибка дозволяє використовувати сланець як фасадний камінь для зовнішньої обробки. Фасадний
сланець, як правило, має товщину 30 мм, чорний або сірий колір. Популярна динамічна кладка з чергуванням сланцевих плит різного розміру, яка підкреслює виразну текстуру каменю.
Облицювальний вапняк
Для
фасадів найкраще підходить мармурований вапняк, який займає проміжне положення між звичайним вапняком і мармуром. Цей декоративний камінь поєднує досить високу міцність зі здатністю до тепло-та шумоізоляції, відрізняється зносостійкістю та морозостійкістю, «дихає», не перешкоджає природному повітрообміну через фасад.
Застосування декоративного каменю
Можливості застосування натурального каменю різноманітні:
- декоративний камінь для зовнішньої обробки будівель. Перш за все, їм облицьовують фасади. Сланець також використовується в якості елітного покрівельного матеріалу;
- плити для внутрішніх оздоблювальних робіт. Товсті плити з декоративного каменю з низькою стираністю, хорошою опірністю статичним і динамічним навантаженням використовуються для облицювання підлоги, більш тонкі та легкі – для оздоблення стін;
- також можна купити камінь для інтер'єру, виготовлення підвіконь, стільниць, різних елементів інтер'єрного декору (скульптури, вази, полички), а плити з каменю з підвищеною термостійкістю підійдуть для облицювання камінів;
- мощення, оформлення вхідної групи. З різних порід виготовляється бруківка, плити для облицювання ганку, можливе виготовлення колон та інших архітектурних елементів;
- декоративний камінь знаходить застосування в ландшафтному дизайні, з великих елементів можуть виготовлятися скульптури, деталі садових меблів, плити використовуються для оздоблення фонтанів, галька – для засипки доріжок, майданчиків, декорування квітників, створення «сухих струмків».
Чим покрити облицювальний камінь?
Натуральний камінь стійкий до несприятливих впливів, але з плином часу, особливо в умовах високої вологості на поверхні каменів з пористою структурою можуть з'являтися цвіль, мох, лишайник. Натуральний камінь, глибоко в пори якого проник бруд, складно відмити, краще попередити забруднення та біоураження. Для цього поверхню необхідно обробити гідрофобізатором, захисним водовідштовхувальним просоченням. Для захисту натурального декоративного каменю добре підходять розчини силанів/силаксанів у вуглеводнях.
Переваги декоративного фасадного каменю
Хоча ціна на декоративний камінь з натуральних гірських порід вище, ніж на
цеглу та інші види штучного каменю, він активно використовується як для внутрішніх, так і для зовнішніх оздоблювальних робіт. Зокрема, популярність натурального декоративного каменю для оздоблення фасадів обумовлена такими причинами:
- це елітний оздоблювальний матеріал з благородним, респектабельним зовнішнім виглядом – жоден штучний матеріал не може повною мірою імітувати неповторний малюнок природного каменю;
- виняткова довговічність – термін служби фасадів, облицьованих природним декоративним каменем, не обмежений;
- стійкість до впливу атмосферних опадів, ультрафіолету, вітру, сезонних коливань температур;
- механічна міцність і чудові вогнетривкі характеристики, надійний захист несучих стін;
- різноманітність видів природного декоративного каменю різних відтінків, з різною текстурою, малюнком, а також способів його обробки (колотий, пиляний, браширований, шліфований, полірований тощо) дозволяють за допомогою цього оздоблювального матеріалу виконувати стилізацію під архітектуру різних країн і епох, реалізовувати будь-які проекти.
Ціни на натуральний камінь
Де купити декоративний камінь у Києві
Інтернет-магазин ексклюзивних оздоблювальних і
будівельних матеріалів Klinker-Stone пропонує багатий вибір різних видів натурального декоративного каменю від перевірених постачальників. У нас можна купити облицювальні плити та панелі для фасадів, великоформатні слеби, травертинову бруківку, покрівельний сланець, декоративну гальку для ландшафтного дизайну. Також компанія займається виготовленням декоративних виробів з натурального каменю під замовлення. Ціни на готові вироби наведені в каталозі на сайті, вартість виготовлення декору визначається в індивідуальному порядку. Здійснюється доставка по Києву та Україні.