Керамічний блок називають також теплою керамікою або порізованним блоком. Це затребуваний будматеріал, часто застосовуваний при зведенні заміських, дачних котеджів.
Керамічний блок: що він собою являє
Керамоблок - порівняно новий матеріал. В Європі його випускають вже більше 30 років, але в нашій країні перші фабрики, що займаються виробництвом цієї сировини, почали діяти тільки в 90-х.
За технологією виготовлення і складу керамічний блок схожий на цеглу. Він робиться з глини і води, проходить стадії формування, випалювання. Головна відмінність полягає в розмірах. Поризовані блоки набагато більше цегли.
Назва «поризована» з'явилося не просто так, а через мікропористої структури матеріалу. Технологічно цього домагаються, замішуючи шихту з деревною стружкою. Потім в процесі випалювання вона вигорає, в масі залишаються спеціалізовані отвори.
При формуванні використовують екструдери. Завдяки їм керамоблок отримує форму - в кожному окремому виробі знаходяться порожнечі з перегородками, що нагадують стільники. Зазвичай порожнечі займають приблизно половину від усього обсягу вироби.
Матеріал має стандартні параметри, кратні габаритам цегли, тобто відповідні тієї ж самої сітці. Тому будь-якій простій проект цегляного будинку можна «перебудувати» на керамоблок без особливих складнощів.
Таку кераміку укладають «в цеглину» - це назва технологія отримала серед будівельників. Так, стіна формується не по довжині блоків, а їх торцями. Якщо зробити одинарну конструкцію, тоді ширина стіни буде дорівнює довжині блоку. Важлива особливість цього матеріалу полягає в стикувальній системі - вона зроблена, як і пазогребенева. Це означає, що з довгих сторін присутні вертикальні виїмки і заглиблення, що з'єднуються між собою при створенні кладки. Тому спеціальну суміш використовують тільки для швів по горизонталі.
Поризовані блоки укладають за допомогою теплого розчину. У нього додають керамзитовий пісок або перліт. Такий спосіб дозволяє зменшити тепловтрати та зробити шви невеликої ширини (до 1 см).
Головні переваги керамічного блоку
Керамічний блок володіє такими перевагами:
- теплоізоляція. Поєднання пустот та пористої структури керамічного блока посилюють ефект термоізоляції. Коєфіцієнт теплопровідності блоків для зовнішніх стін стен 0,13 Вт/мК.
- висока міцність. Міцність на зминання блоків Porotherm не меньше 10 МПа (марка міцності на зминання М100). При такій міцності руйнівне навантаження на один блок Porotherm 38 P+W більше 95 т.
- пожарна безпека. Вогнейстійкість несучої керамічної стіни - 3 години та самонесучої 4 години. Цей показник набагато вище ніж необхідно для будівель I-го (найвищого) рівня вогнейстійкості.
- звукоізоляція. Шумоізоляція більше ніж 53 дб, будинок з поризованих блоків porotherm надійно захистить його мешканців від вуличного шуму.
- економія часу та розчину. Розмір блока дорівнює 10-15 цеглинам, у такому випадку ви економите час на зведення стін а також кладочний розчин, якого знадобиться в 3,5 рази меньше чим при кладці цегли.
Ще один плюс матеріалу - довговічність. Звичайний цегла в основному розрахований приблизно на 30 заморозок / разморозок. У поризованного блоку цей показник більше 50, крім того, він несприйнятливий до комах, вологи і прямих сонячних променів.
Які є недоліки
Висока вартість - головний мінус. Керамоблоки зазвичай обходяться дорожче класичного цегли. Також при неправильному зберіганні матеріал може піддаватися сильному впливу вологи. Через свою пористості він схильний до накопичення води і відсиріванню. В результаті якість знижується, на поверхні з'являються відколи й тріщини. Така ж проблема властива блокам, які погано просушили на заводі.
Керамоблоки особливо вимогливі до додаткових матеріалів. Їх не можна використовувати з сировиною, що відрізняється за показниками теплопровідності. Потрібно застосовувати тільки спеціалізовані цементні склади і «дихаючу» штукатурку. При доставці теж потрібно дотримуватися особливих умов транспортування.
Якщо контролювати процес виробництва керамічних блоків, їх відвантаження і постачання, тоді вдасться уникнути будь-яких складнощів. Якщо при зведенні котеджу з такого матеріалу були виконані всі будівельні вимоги, він вийде комфортним, довговічним і якісним.