Головна Корисна інформація

Клінкерна цегла, цегла ручного формування, фасадна плитка в питаннях і відповідях

Клінкерна цегла, цегла ручного формування, фасадна плитка в питаннях і відповідях

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/88/large-67cc4207d5b9d.webp

18.03.2021

Від покупців надходить багато запитань про фасадної плитці, про цеглу - клінкерній і ручного формування. Розглянемо їх і дамо відповіді на найпоширеніші.

Питання: часто зустрічається, що цеглини відрізняються за кольором і не відповідають за розмірами. Чому? Це вважається дефектом?

Відповідь: ні, ці особливості не є дефектами або браком. Клінкерна цегла виробляють з натуральної сировини (глина з піском) шляхом спікання в печі при t 1 100 ° С. А все природне неповторно. Неможливо в точності відтворити ідентичні блоки в кожної нової партії. Цінність клінкеру в тому і проявляється, що він не «пластиковий», т. Е. Має певну нерівномірністю виду.

Різні партії між собою можуть незначно відрізнятися за розмірами і квітам. Це явище обумовлене тим, що при виготовленні цегли використовуються різні шари глини або сировину з різних родовищ. Щоб згладити відмінності, при будівництві рекомендується змішати блоки з декількох піддонів (мінімум з трьох), але випущені однією партією. В результаті такого підходу можна домогтися унікальної гри відтінків, а розбіжність у розмірах не буде кидатися в очі.

Питання: шви, якої товщини (по вертикалі і горизонталі) при кладці вважаються допустимими?

Відповідь: відповідно до стандарту, товщина швів (по вертикалі і по горизонталі) повинна становити від 8 до 15 мм (якщо використовувати звичайний або легкий розчин). З огляду на, що блоки можуть незначно відрізнятися за розмірами, домогтися однакової ширини затирання по всій поверхні просто нереально. Досвідчений будівельник товщиною шва регулює розташування будматеріалу на стіні. Завдяки такому підходу можна домогтися натуральності, природності. Поверхня не буде виглядати «пластикової».

Питання: чому з цегли ручного формування сиплеться пісок?

Відповідь: така цегла посипають піском спеціально для захисту від пошкоджень і вологи. Цей матеріал поступається клінкерній по міцності, легше піддається пошкоджень і забруднень. Ще часто так трапляється, що при затірки або в процесі укладання потрапляє трохи розчину на лицьову поверхню цегли. Рекомендується відразу після завершення робіт почистити стіну (зверху вниз), щоб усунути забруднення або піщинки.

Питання: є якісь правила кладки фасадної плитки? І які ізоляційні матеріали краще під неї вибрати?

Відповідь: в якості ізоляційного матеріалу під плитку можна використовувати спеціальну ізоляцію для фасаду (також підійде пінопласт або пінополістирол). Перший краще посилити за допомогою акрилової сітки, зануривши її в клей. Додатково варто зафіксувати дюбелями, підібравши їх з металевої серцевиною (min 4 шт. / М2). Саме такі металовироби здатні витримувати поперечне навантаження. Клеїти плитку потрібно морозостійким еластичним клеєм, наносячи його зубчастим шпателем.

Звертайтеся, якщо раніше ще залишилися питання про клінкерної цегли або виробах ручного формування, потрібно грамотна консультація. Наші менеджери роз'яснять всі спірні і незрозумілі моменти.

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

3

детальніше
4

Історія клінкерної цегли

детальніше