• ru
  • ua
м. Київ, вул. Григорія Гуляницького, 44/1

ПН-ПТ 9:00 - 18:00

СБ 10:00 - 17:00 (по запиту)

НД - Вихідний

Доставка по всій Україні

Перехід від клінкеру до штукатурки: як правильно оформити?

  1. Розбираємо основні матеріали та покриття
  2. Способи комбінації та переходу

Часто власники приватних будинків та котеджів задаються питанням оригінального оформлення фасаду. Одним із варіантів надання неповторного зовнішнього вигляду власному будинку є поєднання різнотипних штукатурок з клінкерними матеріалами. Крім того, клінкер вимагає значних фінансових витрат, а застосування його частково допоможе зменшити їхню суму.

Розбираємо основні матеріали та покриття

Для облицювальних робіт із клінкерних матеріалів оптимальним варіантом є клінкерна плитка. Її можна використовувати не тільки для оздоблення фасадів, але і для стін, камінів та інших архітектурних елементів всередині приміщень.

Клінкерна плитка виготовляється з тугоплавких порід глини шляхом обпалювання за дуже високих температур. Завдяки технології виготовлення матеріал набуває високої міцності та стійкості до агресивних атмосферних явищ навколишнього середовища. Клінкерна плитка має тривалий термін експлуатації та при правильному монтажі може прослужити не одну сотню років.

Штукатурки – це популярний та недорогий матеріал для облицювання фасадів та стін всередині приміщень. У їх складі є цементні сполучні, різні добавки та полімерні наповнювачі. Останні надають матеріалу міцності та стійкості до вологи та перепаду температур, а також дозволяють формувати в процесі оштукатурювання різні фактури.

Способи комбінації та переходу

Певні знання у сфері архітектури та дизайну сформували кілька простих варіантів комбінації штукатурки та клінкерної плитки. Правильні розрахунки та дотримання правил поєднання матеріалів різних кольорів та фактур дозволяють створювати оригінальні інтер'єри та екстер'єри. І повірте, ваш будинок не залишиться непоміченим, а ваш вишуканий смак оцінять сусіди, друзі та родичі.

Виділення архітектурних елементів. Якщо будівля має нестандартну форму у вигляді виступів, їх можна облицьовувати клінкерною плиткою, а решту будинку оформити за допомогою штукатурки. Такий прийом можна використати і в інтер'єрах. Наприклад, прикрасити клінкером можна колону або фартух на кухні.

Поділ поверхів. Такий прийом підходить для облицювання багатоповерхових будівель. Як правило, клінкер використовують у нижній частині будинку, виділяючи при цьому нижній поверх. А решту поверхів обробляють штукатуркою.

Виділення віконних та дверних отворів. Це один із найпопулярніших способів комбінації штукатурки та клінкерної плитки. У процесі облицювання використовують не тільки стандартні плитки, а й кутові елементи клінкеру.

Оформлення цоколя. Цей варіант підійде для будівель із цоколями, виглядає дуже ефектно і дозволяє створити додатковий теплоізоляційний шар у цій зоні.

Незалежно від того, на якій частині фасаду використовується клінкерна плитка, будинок отримує додаткову теплоефективність та дозволяє економити на опаленні.

У процесі виконання робіт з облицювання клінкером та нанесення штукатурних сумішей необхідно дотримуватися технологій виконання таких робіт.

Якщо планується попереднє утеплення, облицювальні матеріали варто наносити після безпосереднього монтажу утеплювальних матеріалів і створення спеціального армуючого шару. Тільки потім укладають клінкер, і проводять оштукатурювання. Плитка також вимагає наступного оздоблення швів.

Якщо ви вже визначилися з варіантом комбінації, компанія Клінкер Стоун пропонує вибрати клінкерну плитку, яка прикрасить ваше житло та зробить ваш будинок неповторним.