Головна Корисна інформація

Виробництво клінкерної цегли: тонкощі технології

Виробництво клінкерної цегли: тонкощі технології

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/86/large-67cc4207420e3.webp

18.03.2021

У даній статті ми детально розглянемо етапи виробництва клінкерної цегли, тонкощі технології, а також дізнаємося, з чого роблять будматеріал. Всього процес виготовлення складається з 4 послідовних стадій:

  1. Видобуток сировини.
  2. Очищення від домішок.
  3. Сушка до кондиційних показників.
  4. Формування.

Зупинимося детальніше на кожній з них.

Особливості видобутку сировини

Вихідним матеріалом, який використовується для виробництва клінкерної цегли, виступає глина тугоплавкого типу. Родовища цього викопного розташовані в різних країнах Європи. Згідно геологічними дослідженнями, тугоплавка глина сформувалася тисячі років тому і вийшла на поверхню приблизно в льодовиковий період. Серед особливих властивостей даної сировини варто відзначити: 

  • високу пластичність;
  • відсутність сложноотделімих мінеральних домішок, крейди і солей в складі;
  • стійкість кольору протягом довгого часу.

До того ж будматеріал з такої глини виходить міцним і витривалим по відношенню до перепаду температур, впливу УФ і вологи, завдяки чому характеризується практичністю і великим терміном служби.

Тонкощі етапу очищення

Хоча в тугоплавкой глині ​​практично немає домішок, дана міра є обов'язковою при підготовці матеріалу до виробництва клінкерної цегли. Очищення допомагає усунути механічний сміття і каміння, які потрапляють при видобутку.

Після того як відокремлені непотрібні домішки, глину змішують з різними природними речовинами, після чого піддають пресуванню в умовах вакууму і формуванню. Наступна стадія підготовки матеріалу - випал при температурі +1 200 ° С. Далі слідує поступове охолодження.

Цікаво: застосування термічної обробки на різних температурних режимах дозволяє домагатися відмінності у відтінках брикетів.

Нюанси етапу сушки

Це передостання стадія в технології виробництва клінкерної цегли. У готовому вигляді продукт знаходить однорідну дрібнопористу структуру, а при постукуванні брикетів одна об одну чути особливий, досить мелодійний звук.

В результаті всіх вжитих заходів виходить міцний і красивий облицювальна будматеріал, що володіє високими експлуатаційними властивостями: морозостійкість, міцність (до М800) і водонепроникність (приблизно 2%).

Особливості формування

На останньому етапі відбувається процес екструзії, який дозволяє виготовляти клінкерну цеглу. Він включає в себе виробництво заготовок при продавлюванні розплавленого сировини через отвори, завдяки чому і здійснюється формування виробів.

Спосіб цей давній, але настільки ефективний і доступний, що широко застосовується і в умовах сучасної промисловості. Дана технологія схожа на обробку керамічної цегли. Відмінність в тому, що при термообробці використовуються більш високі температури, але не допускається стеклование.

Проводиться клінкерна цегла у великій різноманітності форм і кольорів, варіантів структури (ефект забезпечується за рахунок додавання в сировину піску або вугільної фракції). Не важко буде підібрати його для реалізації різних дизайнерських рішень в оформленні фасадів.

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

3

детальніше
4

Історія клінкерної цегли

детальніше