Головна Корисна інформація

Технологія облицювання будівлі цеглою

Технологія облицювання будівлі цеглою

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/83/large-67cc4206aec27.webp

18.03.2021

Будівельні конструкції, зведені з блоків, а також старі будинки вимагають облицювання для додання фасадам презентабельності. На ринку представлений широкий вибір матеріалів, в тому числі, різні види сайдингу, панелі з дерева або пластика, керамограніт, плитка. Але тільки цегляна кладка здатна надати будівлі солідність. Використання матеріалу дозволяє досягти відразу дві мети. По-перше, це декоративний ефект за рахунок акуратно укладених клінкерних або лицьових цегл. По-друге, додаткові переваги - зміцнення фасаду, захист будинку від негативного впливу зовнішніх факторів і поліпшення теплоізоляційних характеристик конструкції.

Варто зазначити, що для облицювання будівлі використовуються лицьові цеглини. А ось для облаштування садових доріжок задіють клінкер.

У облицювальної цегли є відразу кілька плюсів. Це екологічна чистота виробів, до складу яких входять виключно натуральні компоненти. Одне з ключових переваг - стійкість до впливу несприятливих наслідків зовнішнього середовища, в тому числі, до підвищеної вологості і різких змін температурного режиму. Серед інших переваг слід відзначити правильну геометрію і легкість монтажу.

Характеристики клінкеру

Виріб виконується з вогнетривкої глини. У його складі відсутні барвники та хімічні елементи. Температура випалу сягає +1 200 градусів, завдяки чому клінкерну цеглу, в порівнянні зі звичайним, володіє більш високими теплоізоляційними, морозостійкими і водонепроникними властивостями. Матеріал, отриманий після обробки, характеризується однорідною структурою без вкраплень і порожнеч.

Клінкерна цегла не потребує декоративної обробці і спеціального догляду. Але через складність виробничого процесу його вартість вище, ніж у стандартних виробів.

Характеристики лицьової цегли

Основа матеріалу - глина, піддана випалу. Температура трохи нижче, ніж потрібно для клінкеру. Виробничий процес з технологічної точки зору не відрізняється складністю. За рахунок цих особливостей лицьову цеглу коштує набагато дешевше клінкеру, при цьому експлуатаційні характеристики обох матеріалів багато в чому збігаються.

Форми і відтінки готової продукції бувають різні:

  • гладка або текстуроване поверхню;
  • фактура звичайна, під деревину або мармур;
  • моноліт або порожниста структура.

Різноманітність матеріалів дає можливість втілити навіть саме сміливе дизайнерське рішення.

Варто відзначити, що пустотілі цегли відрізняються невеликою вагою, завдяки чому навантаження на фундамент зводиться до мінімуму.

Критерії вибору

Перш ніж замовити цегла для обробки будинку, потрібно заздалегідь визначитися з розміром бюджету. Вартість укладання одного виробу порівнянна з ціною самого продукту. До того ж не можна забувати про витрати на розчин. Важливий момент - це країна походження матеріалу. Цегла, вироблений в Європі, стоїть на порядок дорожче виробів, виготовлених на пострадянському просторі. При цьому немає ніякої гарантії, що дорожчий продукт володіє кращими робочими характеристиками.

Головний критерій вибору - загальний вид цегли. Звичайно, ретельно розглянути кожен виріб не вийде. Але навіть побіжного візуального огляду повинно вистачити для оцінки. Наявність відколів і виступів на лицьовій поверхні, нерівномірне забарвлення говорять про порушення виробничого процесу, тому розраховувати на високу якість продукції не доводиться.

Вимоги до несучих конструкцій

Якщо в плани входить облицювання будівлі, що будується, то процедуру рекомендується проводити паралельно зі зведенням стін. Такий підхід економить час і гроші, оскільки позбавляє власника від необхідності повторно споруджувати лісу. Використання смуг зі сталі або арматури забезпечує надійне з'єднання основної стіни з декоративною частиною.

Щоб домогтися міцної кладки, рекомендується провести армування конструкції із застосуванням сітки. Згідно будівельним нормам, її потрібно підкладати в кожен четвертий ряд цегляної кладки.

Укладання стіни рекомендується виконувати поступово. Оптимальне значення - п'ять рядів в день. Якщо цей показник завищений, то стіна може поплисти. Причина проблеми криється в тому, що розчин в нижніх рядах не встигне схопитися. Якщо облицювання виконується клінкерною цеглою, то варто пам'ятати про невисоку влагопроницаемости матеріалу. Рекомендований обсяг роботи в цьому випадку становить чотири ряди.

Фундамент будівлі повинен витримувати додаткове навантаження, яку становить вага облицювання. Ще одна вимога - достатня ширина основи, щоб забезпечити щільну опору для цегли. В ідеалі опорна плече повинно становити більше половини поверхні виробу.

Якщо облицювальні роботи проводяться на старій будівлі, то для установки декоративного шару доведеться додатково зміцнювати фундамент.

Технологія процесу

Процедура кладки має декілька нюансів:

  • планування. Багато починаючі будівельники забувають про цей етап. В результаті під час роботи вони стикаються з необхідністю використовувати половинки і четвертинки цегли, що виглядає неестетично. Тому перший ряд рекомендується викласти, не застосовуючи розчин;
  • зведення кута. Для його створення бажано використовувати цілий цегла. В крайньому випадку кут можна викласти 3/4 вироби. Такі обмеження пояснюються відразу двома причинами. По-перше, некондиційний кут виглядає неестетично. По-друге, зростає ймовірність, що конструкція завалиться, в результаті доведеться переробляти всю стіну;
  • використання цегли з різних піддонів. Кожна партія виробів відрізняється відтінками. Це стає особливо помітно при зведенні конструкції. Тому при проведенні кладки рекомендується відразу використовувати матеріал з декількох піддонів;
  • дотримання вимог щодо товщини швів. Для вертикальних цей параметр становить 10 мм, для горизонтальних - 12 мм. Оптимальна глибина - 3 мм, що дозволяє забезпечити ефективний відтік води;
  • розшивання цегли. Після завершення укладання потрібно видалити зі швів розчин на глибину 15 мм, а простір заповнити сумішшю, яка створить цікавий контраст з цегляною стіною.

Якщо за проектом передбачений повітряний зазор, то його потрібно робити не менше 3 см.

Вимоги до розчину

Суміш для облицювальної цегли практично не відрізняється від схожих складів. Для її складання потрібно змішати цемент з піском, а потім додати воду. Кількість рідини визначається з урахуванням декількох факторів:

  • температура;
  • рівень вологості;
  • дисперсія. Чим дрібніше пісок, тим більше потрібно води.

Облік цих параметрів дасть можливість отримати розчин з оптимальними показниками плинності і в'язкості. Існує простий спосіб для перевірки якості продукту. Необхідно взяти в руку розчин і сформувати з нього грудочку. Він повинен добре тримати форму. Якщо розпадається, потрібно додати воду. Якщо розтікається, то рідини занадто багато.

Іноді на поверхні цегляної кладки з'являються сольові виходи. Це говорить про порушення в процесі приготування розчину. Наприклад, вказує на застосування низькоякісного цементу або додавання до складу сторонніх компонентів.

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

3

детальніше
4

Історія клінкерної цегли

детальніше