Поризовані керамічні блоки – це будівельний матеріал з обпаленої глини із замкнутими порожнинами, які забезпечують спорудам відмінні показники тепло- та звукоізоляції. Пориста структура матеріалу дозволяє стінам дихати, внаслідок чого в приміщеннях підтримується оптимальна вологість і температура в різні пори року.
Переваги керамічних блоків
Керамічні блоки мають багато переваг, які роблять їх універсальним матеріалом для будівництва як опорних стін, так і міжкімнатних перегородок. До них належать:
- Екологічність. Для виготовлення блоків використовують лише натуральну сировину, тому матеріал є повністю безпечним для людини.
- Зручність та швидкість кладки. Великі розміри блоків дозволяють витрачати в рази менше часу на будівництво стін. Також це дає можливість використовувати менше розчину.
- Невелика вага. Сама конструкція виходить дуже легкою, тому не вимагає формування міцного фундаменту, як для звичайної цегли. Комфорт проживання. Пори та порожнечі створюють спеціальний мікроклімат всередині приміщень, тому і взимку, і влітку в будинку з керамоблоку дуже комфортно.
Етапи виробництва
Основною сировиною виготовлення керамічних блоків є глина. Завдяки обпалюванню під впливом високих температур вироби набувають маси позитивних якостей, зокрема висока міцність та стійкість до атмосферних явищ. Виробництво поризованої кераміки складається з кількох основних етапів:
- Підготовка керамічної суміші. На даному етапі відбувається підготовка основних компонентів – глини, піску та тирси. Чим вища якість основної сировини, тим якіснішими вийдуть блоки.
- Змішування сировини. Глину, пісок та тирсу разом з водою доводять до однорідної маси за допомогою спеціальних змішувачів. Дуже важливо довести суміш до однорідності.
- Формування цегли. Цей процес відбувається на спеціальних вакуумних пресах. Саме таке обладнання допомагає сформувати порожнечі в тілі блоку та замки за допомогою яких блоки з'єднують між собою.
- Сушка. Відбувається у спеціальних сушильних камерах. Така процедура позбавляє цеглу від надлишків вологи.
- Обпалювання. Сирець відправляють у піч, нагріту до 1000 C. Тирса вигоряє і на їх місці утворюються пори. Саме вони впливають на тепло- та звукоізоляційні якості матеріалу.
- Охолодження. Після обпалювання матеріал вирушає на поступове охолодження. Кожна партія матеріалу перевіряється на міцність за допомогою спеціального обладнання.
Після всіх технологічних процесів цеглу відправляють до кінцевого споживача. Фахівці цінують матеріал за економічність та простоту кладки. Вона займає набагато менше часу, а розчину вимагає набагато менше.
Також блоки мають невелику вагу при великих розмірах, що спрощує їх доставку та процес робіт із ними. Блоки здійснюють менший тиск на фундамент і можуть використовуватися для будівництва легких споруд.
На просторах інтернету чимало суперечок щодо крихкості поризованої кераміки. Це обумовлено безліччю пір і порожнеч у її тілі. Але насправді це не впливає на показники міцності. При правильному транспортуванні та укладанні з керамоблоків можна зводити одноповерхові та багатоповерхові будівлі.