Головна Корисна інформація

Технологія укладання каменю

Технологія укладання каменю

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/76/large-67cc4204f35da.webp

12.02.2021

Якщо у вас є приватний будинок або дача, подбайте про створення у дворі затишній обстановки. Наприклад, прогулянка на власній території по доріжці, зробленій своїми руками, може виявитися вельми приємним заняттям, особливо після робочого дня! Таке цілком ймовірно, коли вам знайома технологія укладання каменю в побуті. Якщо ж ви не вмієте цього робити, ніколи не буде пізно навчитися.

Початкова стадія робіт

Щоб прокласти доріжку, бажано використовувати природний камінь за рахунок його міцності, еластичності і ряду інших позитивних якостей. Існують різні технології створення доріжки, але найбільш часто на практиці застосовуються лише дві. Перший спосіб - це укладання каменю на попередньо створену піщано-гравійну подушку, другий - на бетон. Принципової різниці між цими двома методами не спостерігається, і обидва варіанти відмінно підходять для побуту.

Незалежно від обраного способу, необхідно попередньо підготувати траншею - русло для майбутньої доріжки, яке на жаргоні господарників називають коритом. Глибина траншеї залежить від щільності ґрунту і наявності покладів грунтових вод. Якщо земля пухка, необхідно прорити її на 60 см вниз; якщо щільна, то досить буде 25-30 см. Щоб перешкодити просідання, бажано попередньо прокласти дно геотекстилем.

Коротко про різні способи мощення

Якщо ви вибрали технологію укладання каменю, здійснювану на вологу піщано-гравійну подушку, потрібно виконати нескладні дії:

  1. Заповнення «корита» щебенем на 10 см.
  2. Утрамбовка матеріалу.
  3. Засипка піску. Висота цього шару -10-15 см.
  4. Укладання каменю відповідно до технології.

Пісок в щебінь додається частинами, через кожні 5 сантиметрів він змочується водою. Якщо після укладання помічені зазори, вони заповнюються піском. Для цього після закінчення робіт потрібно рясно посипати ним доріжку. Видалення надлишків піску відбувається за допомогою мітли. Однак більш практичний варіант - готову доріжку залити великою кількістю води. Вологе середовище утрамбує матеріали, що входять до складу нової споруди, і зміцнить його.

Технологія укладання каменю за допомогою сухої піщано-гравійної подушки має незначні відмінності від вологого способу. Вони полягають в тому, що до шарів щебеню (10 см) і піску (10 см), покладеним, як і в попередньому прикладі, додається пісочно-цементна суміш, виготовлена ​​в пропорції 3: 1. Потім відповідно до технології відбувається укладання самого каменю.

Особливості роботи з бетоном

Технологія, що передбачає укладання каменю на бетон, вимагає виготовлення опалубки з дерева. Вона виконує функцію каркаса і визначає форму майбутньої споруди. Спочатку укладання каменю відбувається за методом, описаним в найпершому прикладі. Спочатку в траншею засипається шар щебеню (10 см), потім частинами вноситься пісок (10-15 см). Останній не зайве змочувати водою, оскільки вона надає додаткову міцність. Після цього додається бетонна суміш, а на неї укладається камінь. На завершальному етапі доріжка заливається водою, забирається прокладена раніше опалубка.

Корисні поради

Доріжка прослужить довше, якщо після укладання каменю ви будете в профілактичних цілях поливати її водою. Робити це потрібно рясно, щодня, по кілька разів. Так ви уникнете пересихання і утворення тріщин.

В процесі експлуатації доріжки, у виготовленні якої ви використовували технологію укладання каменю на бетонну основу, можливі проблеми. Справа в тому, що на каркас руйнівну дію надають підвищені температури. Щоб перешкодити цьому, необхідно ще на стадії мощення створити температурні шви.

Технологія така: через кожні 2 або 4 метри траншеї (залежить від загальної довжини споруди) поперек опалубки укладаються дошки. Їх товщина складає близько 2 см. Після того як опалубка забирається, на підставу з бетону додатково додається 5-6 см піску. У ньому відбувається своєрідне «утоплення» каменів. Утворилися шви засипаються піском. На заключному етапі конструкція заливається водою.

 

Популярні категорії:

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

7

Застосування природного каменю в будівництві та оздобленні приміщень

детальніше
23

детальніше
7

Застосування природного каменю в будівництві та оздобленні приміщень

детальніше
23

детальніше
65

Укладання каменю на стіну: покрокова технологія, поради та тонкощі

детальніше