Травертин - вапняний туф, що формується шляхом взаємодії карбонату кальцію, вуглекислого газу та водяної молекул. Ця гірська порода утворюється в джерелах, які вийшли на земну поверхню в процесі вулканічної діяльності. Під впливом води різної температури травертин знаходить забарвлення від білого до темно-горіхового відтінку. Чим менше в камені сполук заліза, тим він світліше. У цій статті ми з усіх боків розглянемо травертин - властивості, види, застосування.
Властивості травертину
Розглянутий матеріал є дуже красивою гірською породою. М'якість і благородство відтінків роблять його ідеальним варіантом для стін, колон, будівель, підлог. Травертинові елементи можна зустріти в облицюванні римського Колізею. Ця будова виконано з кремового каменю жовтуватого відтінку, століттями радує відвідувачів красою і величчю.
До властивостей травертину відносяться:
- пористість. Вапняна природа обдарувала камінь порами, що з'являються з-за бульбашок вуглекислого газу. Такий структурі травертин також зобов'язаний присутністю морських відкладень у вигляді спресованих черепашника, водоростей і т. П .;
- податливість до обробки. Фасадний камінь легко ріжеться за допомогою спеціальних інструментів і поділяється на пластини для створення майбутньої обробки. З різних видів травертину виходить елегантна мозаїка. Властивості каменю дозволяють застосовувати його для виготовлення оздоблення стін у ванних кімнатах, створення багетів і панно, вражаючих навіть найвибагливіших поціновувачів прекрасного;
- легкість. Практично всі види травертину мають порівняно невелику вагу. Тяжкість одного куба матеріалу складає приблизно 2 тонни. Це дозволяє легко його транспортувати;
- морозостійкість. До властивостей матеріалу відноситься стійкість до низьких температур. Навіть в морози камінь добре утримує тепло в приміщенні;
- вологостійкість. Травертин погано вбирає рідину, завдяки чому його можна використовувати в приміщеннях з високою вологістю, наприклад, у ванних.
Під впливом вітру і опадів іноді відтінок каменю змінюється. Наприклад, від білого до кремового, від бежевого з природного жовтизною до коричневого. Це властивість породи варто враховувати при використанні різних видів матеріалу для зовнішньої обробки. Перед початком облицювання травертин необхідно відшліфувати, відполірувати. Обробка каменю також потрібна для підвищення вологостійкості породи і додання їй гладкості.
Види травертину
Сьогодні для обробки будівель зовні та зсередини застосовується натуральний або штучний травертин. Останній створюється шляхом з'єднання подрібненої крихти з натурального каменю з клеєм і сполучною смолою. Такий матеріал ділиться на кілька видів:
- рідкий. Застосовується для нанесення на різні поверхні, швидко сохне, твердне і створює міцну облицювання;
- декоративний (у вигляді штукатурки). Надає стінам міцність і сучасний вигляд, може грати роль прикраси або самостійного покриття;
- плитковий. Матеріал легко розрізається, при цьому не втрачає міцність, не ламається, не розколюється.
Плитка зі штучного травертину виглядає елегантно і естетично при використанні. Є як лаконічні, так і химерні малюнки. Така обробка гармонійно поєднується з меблями з дерева. До переваг штучних видів травертину можна віднести різноманітність відтінків, отримане шляхом використання фарб різних кольорових гам. Такий матеріал має підвищену міцність, при цьому він дешевше, ніж натуральна порода.
Природні джерела травертину
Родовища травертину розташовуються в Центральній Азії, їх також можна зустріти на території України, Іспанії та інших європейських країн. Кращі експлуатаційні властивості приписуються каменю, привезеному з Італії. Високим попитом користується порода, видобута в Туреччині (в джерелах Памуккале).
Застосування травертину
Натуральні види травертину в будівництві застосовували ще італійські майстри. Камінь для таких робіт добувався на північному сході від Риму (в Тіволі). Раніше місто носило назву Тібур, завдяки чому порода отримала своє ім'я. Спочатку камінь використовували для закладки фундаменту і опор для будівель. Пізніше випробувані властивості травертину (природна краса, міцність, податливість до обробки) зробили його затребуваним матеріалом для внутрішніх і декоративних робіт. В Італії порода застосовувалася для будівництва храмів, театрів, мостів та інших об'єктів архітектури.
Зараз штучні і натуральні види каменю використовуються:
-
для обробки зовнішніх і внутрішніх стін будівель, колон, терас;
-
при облицюванні підлоги в житлових і громадських будівлях, ванних кімнатах;
-
для виробництва декоративної плитки;
-
для створення мозаїки, панно, рам для картин і інших елементів, що прикрашають різні види об'єктів (від цілих будинків до окремих кімнат);
-
при виготовленні цементу (в разі видобутку породи в кар'єрах).
У нашому каталозі ви можете купити травертин різних видів. Ми включаємо в асортимент тільки кращі матеріали від перевірених виробників. Різноманітність каменю, бездоганна якість, доступна вартість роблять покупки у нас фінансово вигідними і дозволяють надавати приміщень унікальність.