Сланцеві породи використовуються для виготовлення покриттів для підлоги, покрівельних матеріалів, а також облицювання поверхонь як всередині, так і зовні приміщень. Це міцний натуральний камінь, який має шарувату текстуру. Завдяки цьому окремі плитки із сланцю виходять естетичними та відрізняються цікавою текстурою.
Сланцева плитка набагато дешевша за аналогічні натуральні матеріали (мармур, граніт), тому використання її для обробки приміщень виправдане ще й фінансово. Крім того, палітра кольорів їх жовтого, червоного, коричневого, зеленого та сірого дозволяє створювати унікальні композиції на підлогах та стінах.
Переваги матеріалу
Щоб знати як доглядати підлогу зі сланцевої плитки необхідно зрозуміти її основні переваги та оцінити всі його плюси.
- Завдяки натуральному походженню, матеріал гіпоалергенний і не виділяє шкідливих речовин у навколишнє середовище.
- Висока міцність та жорсткість забезпечують тривалий термін служби матеріалу.
- Вологостійкість та водонепроникність дозволяють використовувати сланцеву плитку для обробки підлоги ванних, басейнів та саун.
- Натуральні відтінки природного каменю добре виглядають у будь-яких інтер'єрах і не вибиваються із будь-якого стилю.
- Сланець стійкий до перепадів температур, тому підійде для облицювання зовнішніх конструкцій. Дуже вигідно він виглядає на сходах, Ґанку та в ландшафтних інтер'єрах.
- Плитка із сланцю має неоднорідну текстуру, за рахунок чого виключається ковзання.
Це далеко не всі переваги матеріалу. Слід зазначити простоту догляду за сланцевими поверхнями, яка можлива за рахунок високої міцності та стійкості до механічного та хімічного впливу.
Догляд
Правильний догляд за сланцевою підлогою продовжує її термін служби. Дбайливе ставлення до поверхні виключає будь-які пошкодження та особливо подряпини, які дуже часто з'являються на таких поверхнях у зв'язку з неправильною експлуатацією.
Миття
Найважливішою частиною догляду є видалення дрібного сміття та абразивних частинок. Робити це найкраще за допомогою пилососів або м'якої щітки. Після цього підлогу миють вологим способом без додавання побутової хімії. Висохлу підлогу можна обробляти захисними покриттями, у складі яких є олії або віск.
Шліфування
У процесі тривалої експлуатації сланцевої підлоги на ній з'являються плями та глибокі подряпини. Щоб їх усунути потрібне шліфування за допомогою наждакового паперу. Після цієї процедури поверхні можна відполірувати спеціальними маслянистими складами.
Завдяки своїй довговічності та натуральному зовнішньому вигляду сланцеві підлоги найчастіший атрибут громадських приміщень, торгових центрів та супермаркетів. У таких приміщеннях для очищення використовують спеціальні машини для чищення, які за допомогою щіток і вологи миють структурований камінь. В основі роботи приладів лежить тиск, завдяки якому бруд розчиняється та видаляється шляхом всмоктування.
Як бачите, догляд за покриттям підлоги зі сланцю нескладний. Достатньо дотримуватися простих рекомендацій, проводити регулярне вологе прибирання та підлога буде завжди чистою та красивою.