Головна Корисна інформація

Укладання клінкерної бруківки та виготовлення підстави

Укладання клінкерної бруківки та виготовлення підстави

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/66/large-67cc4202a81e1.webp

12.02.2021

Укладання клінкерної бруківки широко затребувана для облагородження приватної території заміських будинків. Вироби відмінно підходять для облицювання фасаду, оформлення сходів, водойм і, звичайно ж, облаштування доріжок. Бруківка не ковзає в сиру погоду, так як має дрібнопористу структуру, і це далеко не єдиний її плюс.

У технологію укладання клінкерної бруківки входить обов'язкова підготовка підстави. Тому перед початком роботи потрібно проаналізувати властивості і тип ґрунту. Готове підставу при дотриманні всіх технологій прослужить довгі роки, клінкерна матеріал зносостійкий, не втратить з часом свій колір.

Підготовчі роботи

У план підготовки основи входить облік уплотненности грунту, передбачувана навантаження, організація стоку опадів. Після позначення ділянок, які повинні бути забруковані клінкерною бруківкою, потрібно точно прорахувати їх розміри. Спосіб підготовки підстави буде залежати від характеру грунту і навантаження.

 Всього може бути три варіанти:

  • Бетонна основа. Підходить для влаштування вимощення, при проблемних грунтах, великому навантаженні.
  • Щебеневе - виготовляється частіше для стоянок легкового транспорту.
  • Піщано-гравійна. Призначено для пішохідних доріжок і майданчиків з невеликим навантаженням.

Розраховується кут, висота і напрямок ухилу для стоку води. Виходячи із загальної площі підраховують кількість плитки, бордюрного каменю, інших матеріалів. Після укладання клінкерної бруківки відходи неминучі, на їх обсяг впливає схема монтажу.

Перед початком робіт видаляють дерен і частина грунту на ділянці, де планується доріжка або майданчик. Після цього виконують:

  • облаштування основи;
  • монтаж клінкерної бруківки;
  • чистову обробку.

Для розмітки ділянки вбивають в землю кілочки і натягують на них мотузку. Капітальність готової укладання майже повністю буде залежати від підготовки нижніх шарів, тому вибір технології дуже важливий.

Бетонна основа

Перш ніж приступити до укладання клінкерної бруківки, розкопується котлован, його поглиблення очищається від коренів рослин, сторонніх предметів. Потім на дно засипається щебінь (висота шару - до 25 см). Вирівнюється з необхідним ухилом, проливається водою і утрамбовується. По периметру майданчика знадобиться установка опалубки.

На гравійне підставу заливається бетонний розчин шаром до 15 см. Якщо проводиться армування, то його товщина може бути менше - до 10 см. Тоді процес виглядає таким чином: укладання бетонного шару (3 см), арматурна сітка, знову бетон (марка не нижче М300 ). Поверхня розрівнюється і забезпечується невеликий ухил до краю майданчика.

Після цього проводять укладання клінкерної бруківки. При кріпленні матеріалу використовують:

  1. Водонепроникний клей. Він дасть міцну зчеплення.
  2. Сухий складу піску та цементу. Клінкерна бруківка фіксується гумовим молотком.
  3. Рідкий розчин з густиною вище, ніж для формування самої основи. Викладається шаром в 3 см, бруківка вдавлюється в нього гумовим молотком або руками.

Шви обов'язково затираються з використанням гідрофобної суміші. Необхідно суворо дотримуватися пропорції цементу, піску, щебеню. Нетривке підставу розмиється водою при великому навантаженні.

Горизонтальність ряду клінкерної бруківки контролюється будівельним рівнем і виправляється гумовою киянкою, кельмою, за допомогою піску. Для цього плитка поглиблюється або піднімається шляхом збільшення під нею шару подушки. Якщо знадобиться обрізати бруківку, то використовують шліфувальну машинку. Але «болгаркою» виконують лише маленький надріз, а потім акуратно розколюють. Такий метод дає можливість запобігти появі тріщин на клінкерній виробі.

Детальніше про технологію

Монтаж бруківки на бетон має безліч нюансів, які слід врахувати, щоб отримати відмінний результат. Після укладання клінкерної матеріалу на суху суміш знадобиться закрити стики водовідштовхувальним затіркою. При цьому важливо дотримати нахил, щоб вода накопичувалася на краю ділянки, після чого надходила в зливовий стік.

Заповнення швів гидрофобной сумішшю - трудомісткий процес, в зв'язку з чим потрібен досвід і знання майстра. Кількість води, що додається в затірку, може змінювати і її колір, що впливає на загальний відтінок. Порожнечі заповнюються уздовж товщини клінкерної плитки, ущільнюються, потім усувається зайве за рівнем. Неприпустимо, щоб розчин потрапляв на бруківку, так як він проникне в пори вироби. Щоб клінкерна матеріал зберіг яскравість і первісний колір, потрібно вжити всіх заходів обережності і не допустити потрапляння вологи до повного затвердіння.

При спученні грунту обов'язково знадобиться захист тротуару від ерозії. Це проводиться ефективним методом - при організації підстави-подушки потрібно залишити температурні шви. Грунт з матеріалом буде рухатися, це природний процес, але бруківка залишиться неушкодженою. Затирка у швах оновлюється в теплу погоду, і це скоректує декоративні якості клінкерної вироби на доріжці або майданчику.

Подушка з піску і гравію

Інший спосіб облаштування підстави для клінкерної бруківки використовується для об'єктів, що мають невеликі навантаження. Необхідно видалити на глибину близько 30-50 см верхній шар грунту. У готовий котлован насипають щебінь або пісок товщиною до 20 см, заливається водою і трамбується. Можна ущільнювати кожні 5 см прошарку (без використання води). Дренування проходить між бруківкою, потім засипається шар піску. Крізь щебінь волога піде в грунт. Така система забезпечить швидкий водовідвід. Укладання клінкерної плити буде відбуватися таким чином:

  • прокладання та утрамбовка щебеню;
  • монтаж бруківки на подушку;
  • просівши швів піском;
  • пресування виброплитой.

Щоб майбутній тротуар не роз'їхався, обов'язково облаштовується бордюр. Для монтажу прокопують поздовжні невеликі канави і зміцнюють їх дно щебенем (порожнечі в ньому прокидаються піском). Потім за рівнем ставиться бордюр, що закріплюється цементно-піщаним розчином. Необхідно, щоб після закінчення процесу висота елементів була на одному рівні або трохи нижче верхнього краю клінкерної бруківки, - це важливо для гарного водостоку. Нерідко по внутрішній стороні бордюру монтують стічний жолоб (ухил доріжки проводиться в його сторону).

Піщана подушка забезпечить якісний дренаж; елементи рухливі по відношенню один до одного, внаслідок чого вони не розтріскаються. У разі деформації плитка легко піддасться заміні. За механічної міцності на стиск клінкерна бруківка в 4 рази перевершує бетонні вироби, тому при дотриманні технології вона прослужить не одне десятиліття.

 

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

20

детальніше
70

Як правильно укласти тротуарну плитку (бруківку)?

детальніше