Всі ми знаємо, що гірські породи мають широку сферу застосування. Натуральне каміння, мармур і граніт широко використовують у будівництві та оздоблювальних роботах як усередині приміщень, так зовні. Разом зі знайомими гірськими породами застосовують і сланець, який трохи дешевше за аналоги та має дуже естетичний вигляд на підлогах, дахах і стінах.
Що собою являє сланець
Сланець – це гірська порода, яка під впливом факторів навколишнього середовища легко розшаровується на окремі пластини. Вік цієї породи налічує понад 400 млн. років, але застосовувати камінь стали лише у Середні віки. Ним обробляли замки та садиби, які досі добре збереглися та радують своєю красою туристів та місцевих мешканців.
Види сланцю, їх властивості та характеристики
У природі можна знайти глинисті та кристалічні сланці. Глинистих зразків досить багато, а по-друге палітра кольорів даного матеріалу вражає своєю різноманітністю. Це сірі, графітові, чорні з червоними та зеленими вкрапленнями щільні камені, які мають структуровані краї та поверхні.
У сланцю досить висока міцність, але може коливатися залежно від складу породи. Деякі зразки складно розбити інструментом, інші кришаться від необережного падіння. Також цей сланець відрізняється гігроскопічністю. Якщо одні види вбирають її слабо і матеріали з них підходять для облицювання ванн і санвузлів, інші від вологи просто руйнуються.
Якщо подивитися на сланець через мікроскоп, то можна побачити прожилки кварцових порід, слюду та рутил. Їх кількість визначає показник міцності та сферу застосування матеріалу.
Кристалічний сланець переважно складається з різних мінералів темних відтінків. Цей вид матеріалу стійкий до вологи, пожеж, витримує температурні коливання та не руйнується під впливом атмосферних явищ. Завдяки цьому його часто використовують у процесі будівництва, облицювання будівель та формування ландшафтних дизайнів.
Властивості сланцю
Найчастіше сланцеві матеріали використовуються у будівельній сфері. Їм облицьовують фасади заміських будинків, формують покрівлю, а також використовують для покриття для підлоги. Але вчені також приписують сланцю інші унікальні властивості, які підносять його до рангу лікувальних та магічних матеріалів.
Лікувальні властивості
Нетрадиційна медицина постійно вивчає властивості сланцевих порід. І літотерапевти стверджують, що камінь має бактерицидні властивості, а також за допомогою нього можна знімати нервову напругу та лікувати стрес.
Унікальні терапевтичні властивості сланцю пов'язані з його здатністю зберігати тепло. Нагрітим матеріалом лікують хвороби суглобів. Також сланцевими мінералами збагачують та очищають питну воду.
Магічні властивості
Маги та ясновидці активно використовують сланець як провідник до всесвітніх знань. За їхніми словами, він дозволяє безперешкодно отримувати таємні знання та використовувати їх у своїх практиках.
Сланець може допомогти людям в отриманні підказок через сни. Також цей камінь позитивно впливає на певні знаки зодіаку та допомагає їм у досягненні бажаного.
Вулканічне походження сланцю зробило його популярним матеріалом виготовлення амулетів. Такі оберіги дуже люблять люди творчих професій, вони допомагають знайти нові ідеї для своїх творінь. А щоб амулет добре виконував свої функції та захищав свого господаря, його слід носити у вигляді шматочка породи.
Популярність з кожним роком зростає. Завдяки унікальним властивостям та технічним характеристикам з нього виходить високоякісне покриття для стін, підлог та покрівель. Камінь робить покриття не лише міцними, а й надає будинкам оригінального зовнішнього вигляду.
Популярні категорії: