Клінкер - один з найбільш практичних оздоблювальних і будівельних матеріалів, який може використовуватися як всередині, так і зовні приміщення. Його застосовують для побудови парканів, оздоблення фасадів та цоколя, прикраси різних архітектурних елементів тощо. У цій статті ми розглянемо 3 варіанти облицювання будинку клінкерної плиткою і розповімо, чому цей матеріал користується такою популярністю.
Для початку розберемося з термінами. Клінкерна плитка виготовляється з особливою вогнетривкої глини, яка змішується з польовим шпатом і глинистими матеріалами. Після процесу формування її обпалюють в печах при температурі в 1 200-1 300 градусів. В результаті всі сторонні вкраплення і органіка просто вигорають, а склад полімеризується, перетворюючись в міцний і щільний матеріал.
Клінкерна плитка відрізняється від цегли розмірами. Її товщина - близько 10-15 мм в залежності від типу і виробника. Зазвичай вона має прямокутну форму. Фактура може бути різною, але зазвичай вона робиться під натуральний камінь або цегла. Клінкерна плитка клеїться на підготовлену основу за допомогою спеціальних складів. Решта між нею шви розтираються, їх можна обробити спеціальними сумішами, що додають поверхні колір і вологозахисні властивості.
Переваги матеріалу
Клінкерна плитка дозволить додати фасаду декоративний вигляд. Але її вибирають не тільки з цих причин. До переваг матеріалу можна віднести:
- Мале водопоглинання (3-6%). Завдяки цьому матеріал не боїться вологи і захищає фасад від струменів води, снігу та інших природних явищ. При цьому клінкерна плитка пропускає повітря, що дозволяє підтримувати в приміщенні оптимальний мікроклімат.
- Хороші тепло- і звукоізоляційні властивості. Звичайно, матеріал не може служити повноцінним утеплювачем через малу товщини, проте він зберігає тепло і затримує близько 30-50 дБ звуку за рахунок пористої структури.
- Стійкість до перепадів температур і морозу. Клінкерна плитка витримує до 200 циклів заморожування-розморожування, а звичайний обробна цеглина - не більше 20-30.
Також до переваг можна віднести і екологічну чистоту матеріалу. При його виготовленні застосовуються тільки природні компоненти. Примітно, що до складу не додають барвники. Колір регулюється глиною і температурою випалу. Розглянемо, як саме викладається клінкерна плитка, який спосіб облицювання підійде під ваші завдання.
Класична кладка
Традиційна клінкерна викладка в «півцеглини» або в шаховому порядку вважається найбільш поширеною. Спочатку розташовується один шар, а наступний зсувається рівно на половину. Даний спосіб укладання вважається найбільш простим, трудовитрати на нього мінімальні. При цьому забезпечується хороша міцність конструкції. Перекладена один з одним клінкерна плитка не відпадає, утримується сусідніми елементами.
Відзначимо, що класична кладка підходить людям, які люблять лаконічність і мінімалізм. При цьому потрібно враховувати, що клінкерна плитка в різних партіях може відрізнятися один від одного. Тому при облицюванні беріть її з декількох пачок, щоб уникнути явно вираженого виділення.
Штабельному кладка
Вважається досить простий і поширеною. На відміну від традиційної, клінкерна плитка викладається без зміщення, один над одним. Вона може йти так до самого верху або мати перев'язку через кілька рядів. Вважається, що такий варіант менш надійний. Якщо все зробити правильно, то клінкер НЕ буде відпадати або тріскатися.
Декоративна кладка
Даний тип облицювання має на увазі укладання плитки в певний геометричний малюнок. Зазвичай клінкерна плитка розташовується цим методом НЕ цілком на всю поверхню фасаду, а тільки на певних ділянках, наприклад, під карнизами, в простінках і ін. Цей спосіб досить трудомісткий, але дозволяє створити красиву і оригінальну поверхню.