Для облицювання будівель багато українців купують клінкерну плитку і цеглу. На це є вагома причина - фасад виходить красивим, презентабельним і довговічним. Протягом десятиліть колір і структура обробки залишаються незмінними навіть після впливу несприятливих факторів навколишнього середовища. Естетично чи буде виглядати фасад з роками, залежить від якості догляду за ним. Чим очистити клінкерну плитку і цеглу, краще знати відразу після проведення монтажних робіт. Чому? На стінах залишаються залишки сумішей, розлучення та інше. Їх необхідно відразу видалити. Тому, якщо ви плануєте зробити облицювання будівлі клінкером, читайте статтю про особливості догляду за матеріалом прямо зараз.
Як видалити забруднення технічного характеру?
Почнемо з особливостей очищення клінкерної цегли та плитки від затирання, цементного складу і подібних будівельних сумішей. Після обробки на стінах залишаються білі розводи і смуги, їх краще усунути відразу. Відзначимо наступне: не шукайте поради в інтернеті, так як багато хто з них неправильні. Клінкер неприпустимо очищати соляної, сірчаної або оцтовою кислотою! Ці речовини небезпечні для людини і навколишньої природи! Використовуйте тільки професійні засоби:
- Keranet (Mapei);
- Litoclean (Litokol).
Перед нанесенням спецзасобів вимийте фасад звичайною водою, наприклад, зі шланга (напір повинен бути помірним). Далі розподіліть речовини, видаліть їх пластикової щіткою. Ретельно промийте поверхні.
Тепер про видалення слідів зварювання. Розпечені бризки металу іноді потрапляють на клінкер. Це відбувається під час проведення зварювальних робіт недалеко від фасаду. Сварка становить небезпеку для облицювального матеріалу, вона залишає опіки.
Порада: настійно рекомендуємо закривати фасад, якщо неможливо віддалитися від нього!
Що робити зі слідами від зварювання? Є 3 виходи:
- Скористатися спеціальними реставраційними матеріалами. Це тонка, ювелірна робота, яка під силу тільки професіоналам.
- Здійснити заміну пошкоджених ділянок.
- Змиритися з проблемою.
Якщо на стіні немає опіків, а залишилися тільки краплі металу, скористайтеся спеціальним кислотним очищувачем.
На клінкерної обробці також може залишатися липкий шар від скотчу, наприклад, після зняття упаковки. Від нього досить складно позбутися, коли під рукою немає таких спеціальних засобів, як COSMOFEN 5. Тертя призводить до того, що клейку речовину поширюється по клінкеру і нікуди не зникає. Для видалення слідів від скотчу використовуйте вказану речовину або щось з наступного списку:
- ацетон;
- звичайний засіб для зняття лаку з нігтів;
- розчинник, в складі якого є ацетон.
Візьміть бавовняне полотно, змочіть його одним з складів і видаліть липкий шар. Щоб прибрати з клінкерної поверхні клей, теж використовуйте спеціальні відповідні кошти. Свіжі сліди досить витерти мокрою чистою ганчіркою.
Як видалити забруднення, що виникли під час експлуатації?
Прибрати розлучення і новоутворення з клінкерної обробки досить легко, якщо використовуватися спеціальну речовину, яка швидко впорається з проблемою. До кожного забруднення потрібен особливий підхід!
Почнемо з висолів - сольових жовтих або білих плям. Найчастіше вони з'являються під час експлуатації, виділяються з цегли або розчину. Виникнення висолів - це не показник шлюбу або низької якості матеріалу. Вони пов'язані з особливою технологією виробництва клінкеру. Їх можна легко видалити за допомогою складів на основі кислотних солей. Розчин наносять на поверхню на 10 хвилин, після чого змивають водою.
Чи може на облицюванні з клінкеру з'явитися грибок, мох або цвіль? Так, позбавляйтеся від них на етапі виявлення. Обробіть поверхню протівоплесневимі або фунгіцидними речовинами.
Виявили жирні або грязьові плями? Вимийте поверхню водою і витріть сухим бавовняним полотном, часто цього достатньо.
Поведінка підсумків
За клінкерною цеглою і плиткою потрібно доглядати. Це факт! Якщо своєчасно не прибирати забруднення, плісняві вогнища, висоли, тоді структура матеріалу почне поступово руйнуватися. Надалі доведеться скористатися послугами майстра, який займається реставрацією, або зовсім укладати новий клінкер на проблемні зони. Щоб уникнути великих матеріальних витрат, подбайте про захист швів, використовуйте спеціальні гідрофобізатори. Тоді ви попередите появу висолів і грибка, а також збережіть красиві естетичні характеристики поверхні.