• ru
  • ua
м. Київ, вул. Григорія Гуляницького, 44/1

ПН-ПТ 9:00 - 18:00

СБ 10:00 - 17:00 (по запиту)

НД - Вихідний

Доставка по всій Україні

Етапи облицювання клінкерною плиткою фасаду будинку

  1. Укладання плитки на фасад
  2. Облицювання вікон
  3. Особливості затірки

Ця стаття буде цікава всім, хто раніше не стикався з облицюванням фасадів будівель клінкерною плиткою. Ми розповімо, з чого потрібно починати роботу, розглянемо особливості підготовки поверхні до нанесення покриття. Ви також дізнаєтеся етапи облицювання клінкерною плиткою фасаду будинку.

Укладання плитки на фасад

До початку виконання робіт потрібно підготувати поверхню. Її обов'язково вирівнюють і просушують. Укладати плитку можна на різні типи поверхонь: дерев'яні, кам'яні, бетонні. Матеріал основи повинен бути вже осілим і схопленим. Розмітку рекомендовано починати від віконних прорізів, що пов'язано зі зменшенням ширини клінкерної плитки після розміщення на схилах. Після цього можна поступово переходити до перемичках. Перед початком монтажу клінкерної облицювання потрібно вибрати вид малюнка, щоб фасад будинку імітував той чи інший тип цегляної або кам'яної кладки.

Ширину плитки необхідно позначити за допомогою олівця і рівня. Припустимо обрізати клінкерна матеріал по цокольному ряду, якщо потрібно підрівняти лінію стику. Такий хід доречний, коли вікна розташовуються не на одному рівні. На фасадах необхідно зробити точну розмітку основних горизонталей, вирахувати число кутів і ширину стиків. Основний рівень вказується перед укладанням, що дозволяє уникнути неприємних несподіванок на всіх етапах робіт. Клінкерну плитку зручно монтувати з використанням лазерного рівня або шнура для розмітки.

Прикріплювати облицювання до основи можна за допомогою клейкого розчину Quick-mix FX 500 Klinkier. Він має відмінні експлуатаційні властивості:

  • запобігання втрати плиткою кольору;
  • попередження ерозії;
  • мінімізація ймовірності появи нальоту на облицюванні;
  • збільшення часу для монтажу клінкерної цегли після нанесення розчину;
  • можливість застосування для внутрішньої і зовнішньої облицювання;
  • зниження витрати клеїть матеріалу;
  • мінімальний рівень емісії;
  • стійкість клінкерної облицювання до низьких температур і вологи;
  • підвищення міцності на розрив.

Клей готується по інструкції виробника, де вказані пропорції окремих компонентів. Для перемішування матеріалу бажано використовувати дриль з мішалкою. Це дозволить домогтися однорідності маси і уникнути появи грудок. Розчин перемішують двічі з 10-хвилинною перервою. Отримана маса придатна до застосування протягом 2-3 годин. Категорично не можна допускати, щоб плитка приклеїлася нерівномірно. Щоб перевірити товщину шару розчину, притулите один елемент облицювання до нанесеної масі і відразу відокремте. Зворотний бік клінкерної плитки при цьому повинна бути повністю покрита клеєм, без пустот.

Шви опрацьовуються затіркою, наприклад, Quick-mix. Клінкерна облицювання укладається від низу до верху. Клейку масу наносять і на основу (шпателем з зубчиками), і на саму обробку (1-міліметровим шаром). На цьому етапі важливо міцно притискати плитку, щоб вона щільніше прилягала до стіни і не відпала незабаром. Після укладання нанесіть затірку 3-міліметровим шаром.

При внутрішній обробці перший ряд клінкерної облицювання укладається в кутку стіни. Із зовнішнього боку застосовується кутова плитка. На початковому етапі допустимо використовувати дистанційні хрести, що спростить процес укладання. Варто враховувати, що плитка для ванної та клінкерна облицювання мають відмінності. Хрести будуть підтримувати наступні ряди, що дозволить відрегулювати шви і зберегти пропорційність стиків, відстань між якими зазвичай становить 1-1,4 см. Іноді клінкерну плитку обрізають до потрібного розміру.

Облицювання вікон

Після монтажу підвіконь обробляються отвори у вікнах. Їх поверхні потрібно покрити спеціальною стрічкою або плівковим покриттям, щоб запобігти появі забруднень. В отворах укладається кутова клінкерна плитка, що дозволяє імітувати класичну цегляну кладку. Профілі готуються до початку облицювання і прикріплюються за тією ж технологією, що і решті оздоблювальний матеріал. Коли стики між плиткою узгоджені по всій поверхні, готова робота виглядає більш естетично. Щоб домогтися акуратності в кладці, контролюють рівень послідовних рядів облицювання.

Клінкерна плитка через особливості виробництва може мати різні відтінки, що надає задекорувати поверхні природність. Для рівномірного колірного переходу по всій площині бажано по черзі використовувати плитку з усіх упаковок. При цьому рекомендується купувати весь клінкерна матеріал з однієї партії, так як докуплений пізніше продукція може відрізнятися відтінком.

Особливості затірки

Якщо товщина покладеної плитки сягатиме 15 мм, як затирання бажано застосовувати розчин Quick-mix FM T c трасі Tubag. Цей матеріал дозволяє:

  • запобігти утворенню плям;
  • не допустити втрату інтенсивності кольору;
  • підвищити ізоляцію стиків, морозостійкість клінкерної облицювання;
  • витрачати склад економно.

Обробляти плитку бажано сухим способом, коли емульсоід затвердіє. На початковому етапі затирання шви очищаються від залишків клейового розчину. Фінальна обробка облицювання проводиться через три дні після укладання клінкерної плитки. Термін висихання клею залежить від температури повітря і інших погодних умов. Кладки Quick-mix FM T c трасі Tubag замішується на водній основі в рекомендованих виробником пропорціях. Наносити матеріал зручно затирочним шпателем з кислотостійкої нержавіючої сталі.

Затірку однієї облицьованої поверхні бажано проводити за 1 раз, намагаючись мінімально забруднювати покриття. Температура повітря в момент виконання робіт повинна коливатися в межах 5-25 ° С. Поки фінішне покриття не висохне, його потрібно захистити від морозу, опадів та сонця. Якщо цей етап проігнорувати, на клінкерної облицюванні можуть з'явитися плями. Стики між підвіконнями і рамами рекомендовано обробити ущільнювачем, наприклад, силіконом. Даний матеріал допоможе захистити шви від попадання вологи і бруду.

Після ознайомлення з цією статтею ви зможете самостійно виконати всі етапи укладання клінкерної плитки. Ми надали інформацію, яка допоможе новачкам ознайомитися з технологією монтажу облицювання. Якщо у вас виникли сумніви в своїх силах, звертайтеся до професійних майстрам.

 

Популярні категорії:

Рекомендовані товари