Головна Корисна інформація

Як правильно викласти цоколь з клінкерної плитки

Як правильно викласти цоколь з клінкерної плитки

https://klinker-stone.com.ua/uploads/blog/89/large-67cc42080776d.webp

18.03.2021

Цегляна кладка при облаштуванні цоколя вимагає багато зусиль, та й матеріал коштує недешево. Цих моментів можна уникнути, використовуючи в якості облицювання клінкерну плитку. Якщо правильно дотримуватися технологію її кладки, реально домогтися дуже високого візуального подібності з цеглою - до 100%.

Однією тільки естетичністю переваги клінкерної плитки не вичерпуються. У неї достатня товщина - від 8 до 17 мм, що робить її відмінним матеріалом для поточного і капітального ремонту котеджів і інших будинків. Облицювання фасаду забезпечує надійний захист від опадів і вітру.

Перший і найважливіший етап

Починаються роботи з підготовки підстави. Головні вимоги, які пред'являються до нього, - міцність і рівна поверхня. Остання повинна бути очищена від забруднювачів:

  • грибок. Він неминуче утворюється на старих поверхнях;
  • бруд. Уникнути формування її шару теж рідко вдається;
  • старий штукатурний розчин.

Процес очищення дуже важливий не тільки з естетичного боку. Будь-яке, навіть найменше забруднення здатне знизити адгезивні (з'єднувальні) можливості клею. В результаті плитка починає передчасно розшаровуватися.

Хід виконання робіт

Поклейка плитки починається з нанесення грунтовки на підставу, щоб знизити його вологопоглинаючі властивості. Це запобіжить адсорбція води з клею - процес, що знижує якість з'єднання. Щоб визначити початковий рівень кладки, необхідно висоту цоколя розділити на сумарну ширину плитки і шва.

На практиці це виглядає наступним чином. Наприклад, ви виконуєте облицювання цоколя, що має висоту 35 сантиметрів. Для цього купили плитку шириною 6,5 см. Якщо додати шов 0,6 см (6 мм), вийде 5 рядів:

  • 6,5 + 0,6 = 7,1;
  • 35/7,1 = 4,9.

За технологією, укладання першого ряду виконується нижче рівня землі. Простір, який є між верхнім рядом плитки і цоколем, необхідно заповнювати по довжині останнього. Для кращого орієнтира виставляється і прибивається спеціальна планка, її називають стартовою. Для її установки використовується будівельний рівень. У процесі безпосереднього укладання відбувається вдавлення плитки в клейовий розчин.

Щоб дотримувалася рівномірна товщина швів, в них вставляються спеціальні пристосування - дистанційні хрестики. Правильне укладання починається з зовнішнього кута. При роботі над наступними рядами плитка зсувається на половину своєї довжини. Робиться це для того, щоб створити видимість укладання клінкерною цеглою.

Зверніть увагу

Як інструмент корисний сталевий полутерок. У нього є дві сторони: плоска, якій розподіляєте розчин по оброблюваної ділянки, і зубчаста (їй ви проводите по поверхні для подальшої укладання). Щоб перевірити, рівною чи вийшла поверхню цоколя, використовується рейка, довжина якої орієнтовно становить 2 метри. Якщо виявляється похибка більше 4 мм, наноситься вирівнює маса.

Важливим моментом є затирка швів. Вона здійснюється через три дні після того, як була виконана поклейка плитки. Для цього використовується еластична маса з морозостійким ефектом. Випускається в декількох кольорах, і важливо підібрати саме той, з яким вийде домогтися контрасту з викладеною плиткою. Це посилить естетичний ефект. Дуже сувора вимога: при змішуванні затирочної розчину необхідно дотримуватися пропорції, зазначені виробником. Якщо ви їх порушите, наприклад, перевищите кількість води, це негативно позначиться і на міцності, і на кольорі.

Інформація, яку корисно знати

Якщо запланували обробку зовнішніх кутів цоколя, використовуйте спеціальний тип плитки - кутовий. Це дозволить створити достовірний візуальний ефект цегляної кладки. Оскільки морозостійкий, еластичний Затирочний розчин схильний швидко засихати (максимум, протягом півгодини), його наносять на ділянку цоколя близько 1 м². Робиться це з практичної точки зору: можна виконати якісне наклеювання плитки, а вже після цього почати працювати над наступним ділянкою.

Рівномірний розподіл клейового розчину дуже важливо, так як забезпечить міцність. В майбутньому це стане на заваді відшарування облицювання від цоколя. Особливо ризик виражений, якщо присутні порожнечі між плиткою і ґрунтовкою. Вода, що потрапила туди з опадами, взимку замерзає і потім розширюється, а це тягне за собою певні проблеми. Щоб їх не допустити, вдаються до методу подвійного нанесення клею - і на цоколь, і на тильну поверхню плитки. В результаті невеликого притиснення до стіни клейова маса заповнює всі порожнечі.

Цілком природно, що після роботи залишаються забруднення від розчину. Їх потрібно прибирати відразу, для цього використовують губку і воду. Якщо дати розчину засохнути, тоді може знадобитися специнструмент або хімія, щоб видалити його. Можливо, залишаться сліди, що в підсумку негативно позначиться на загальному вигляді цоколя.

Також шукають:

Вас можуть зацікавити

Більше інформації по темі кераміка

6

Перехід від клінкеру до штукатурки: як правильно оформити?

детальніше
10

детальніше