Оздоблення паркану – завершальний етап, під час якого йому надається естетичний зовнішній вигляд та індивідуальність. Кардинально перетворює навіть старі будівлі, роблячи їх стильними, а заразом надійними та довговічними.
На сучасному будівельному ринку пропонується безліч варіантів для обробки паркану, починаючи від декоративної штукатурки та закінчуючи природним каменем. Але оптимальним рішенням, мабуть, є клінкерна плитка. І ось чому.
Переваги плитки для обробки паркану
Клінкерна плитка – популярний будматеріал, який набув широкого поширення серед споживачів. І все завдяки унікальному поєднанню властивостей, які вигідно виділяють її серед багатьох інших аналогів.
По-перше, вона відрізняється стильним зовнішнім виглядом та випускається у широкому асортименті. Саме завдяки великій різноманітності за формою та кольоровою гамою клінкер набув своєї популярності. Вибір тут величезний, тому навіть найвибагливіший клієнт знайде відповідний варіант.
По-друге, ця плитка відрізняється прийнятною ціною. Наприклад, вона коштує дешевше за лицьову цеглу, але при цьому виграє в неї за терміном служби за рахунок високих механічних властивостей. А навіщо платити більше, якщо можна заощадити та отримати довговічне оздоблення, так? До речі, в порівнянні з тією ж лицьовою цеглою вона виглядає яскравіше і монтується набагато швидше.
Серед інших переваг використання клінкеру для обробки паркану можна відзначити:
- Стійкість до негативної атмосферної дії. Забезпечує надійний захист від дощу та снігу, оскільки не пропускає та не поглинає вологу (рівень поглинання становить не більше 3% від власної ваги).
- Висока міцність. Витримує різні дії механічного роду, зберігаючи первісний зовнішній вигляд.
- Довговічність. Середній термін служби матеріалу становить близько 100 років. Але оскільки паркан не піддається абразивному зносу, він практично не підвладний часу.
Сюди ж можна додати презентабельний зовнішній вигляд плитки. Її не сплутати з іншими аналогами, оскільки вона виглядає дорого та неперевершено. До речі, клінкер має гарну комбінацію з багатьма будівельними матеріалами, завдяки цьому ви зможете підібрати відповідний за кольором та фактурою варіант для будь-якого паркану – з цегли, каменю, кованого металу та ін.
Особливості використання для обробки парканів
Процес облицювання паркану трохи відрізняється в залежності від того, з яких матеріалів він виконаний. Втім, якщо дотримуватися стандартних рекомендацій, то жодних труднощів під час роботи не повинно бути:
- Насамперед необхідно ретельно підготувати робочу основу. Адже від цього залежить 50% від результату. Основу потрібно ґрунтувати, щоб вона вийшла рівною і чистою.
- Приділіть увагу вибору клейового складу. У такому разі необхідно враховувати матеріал паркану. Також переконайтеся, що клей не вбирає вологу та стійкий до низьких температур.
- Дотримуйтесь технології вирівнювання швів. Від цього залежить зовнішній вигляд паркану. Для роботи рекомендується використовувати металевий прут діаметром 6-7 мм.
- Якісне затирання швів – гарантія довговічності оздоблення. Виконати його можна двома способами. У першому випадку необхідно нанести суміш за допомогою гумового шпателя, після чого видалити надлишки. А другий спосіб трохи складніший: тут потрібно спочатку нанести затиральну суміш поверх плитки, встановити прут, а після схоплювання клею видалити її. У результаті вийде прямий шов. Найчастіше такий метод затирання швів застосовується у разі укладання клінкеру під цеглу.
- Змочуйте плитку перед нанесенням клею. Це запобігатиме ймовірності того, що вона відпаде після закінчення укладання.
Як бачите, поради прості, але ефективні. Якщо будете виконувати укладання самостійно – не забувайте слідувати їм.