Цегляна кладка для оформлення приміщень - далеко не новий тренд. Вона виглядає оригінально, модно і добротно. Цегла, поряд з натуральним каменем, деревом і металом, давно вважається одним з класичних варіантів для внутрішньої обробки і дизайну. Це екологічно чистий, довговічний і універсальний матеріал.
На заході одним з найпопулярніших стилів інтер'єру квартир і будинків є лофт. Вперше його почали використовувати в США, після того як багато жителів Нью-Йорка оселилися в будинках, які раніше були промисловими заводами і фабриками. Там залишилися виробничі лінії, шматки трубопроводів, балки, частини неоштукатуреними стін з голою цегляною кладкою. Їх прикрашали або залишали так, як вони виглядали спочатку. У будь-якому випадку підсумкова картинка виходила вільної і невимушеною.
Зараз стиль лофт частіше використовують для приміщень з широкими, панорамними вікнами і високими стелями. Він доречний при оформленні горища, мансарди, квартири-студії. Такий оригінальний варіант вибирають і для респектабельних ресторанів, офісів, барів, дач, льохів.
Головною і найпоширенішою відмінною рисою стилю є гола цегляна кладка. Її можна імітувати. Наприклад, в старій будівлі досить просто прибрати обробку з перегородки і покрити її лаком. В результаті цього вийде оригінальний куточок - він універсальний і відмінно поєднується з іншими складовими інтер'єру. Щоб створити такий ефект в новобудові, досить використовувати клінкерну плитку під цеглу для облицювання. Це недороге рішення, яке не додасть стіні зайвої ваги.
На ринку можна знайти безліч варіантів плитки та цегли. Особливе місце в лінійці такої продукції займає клінкерна матеріал ручного формування. Він відрізняється не тільки прекрасними технічними характеристиками, але і приголомшливими естетичними властивостями. Керамічна клінкерна цегла випускається у великій різноманітності забарвлень - від білої, рівною і лінійної до антрацитовой з підпалинами. Є шорсткі і гладкі моделі з різнокольоровими посипаннями. Виробники застосовують тільки натуральну сировину. Різні кольори і фактури виходять в результаті зміни пропорцій в складі шихти.
Перегородка зі штучного каменю буде такою ж міцною і надійною, як і з натурального. Естетичність матеріалу дозволить використовувати його для створення кладки в будь-якій кімнаті.
Наприклад, уявімо собі хол. Його можна зробити мінімалістичним, додати великі засклені, глянцеві поверхні. Трохи розбавити строгість і стриманість допоможе цегляна стіна, зроблена з клінкеру і оштукатурена зверху. Останній етап підкреслить фактуру матеріалу.
Перегородки між коридором і вітальнею теж часто роблять з цегли. В результаті вдається гармонійно поєднувати різні стилі, фактури і кольору. Загальна кімната зазвичай є найбільшою в будинку або квартирі по площі - саме в ній сім'я проводить загальні вечора, відпочиває, приймає гостей. Тому там не повинно бути ніяких зайвих елементів. Досить додати кілька глибоких акцентів, що привертають до себе увагу, наприклад, облаштувати камін (зовсім не обов'язково справжній).
Якщо ж використаний реальне джерело затишку і тепла, тоді клінкер ідеально підійде для його облицювання. Він прекрасно поєднується з натуральним деревом, елементами художньої ковки та іншими матеріалами, відмінно витримує сильні перепади температур. Якщо кухня є частиною вітальні, тоді легко можна вибрати цегла для створення кладки або перегородки. Але в цьому випадку важливо вибрати відповідний підлоговий матеріал, який буде виглядати гармонійно. Те ж саме стосується техніки і меблів. У заміських будинках кухню часто роблять на терасі - тоді для підлоги можна використовувати клінкерну бруківку, вона найкраще підійде для облицювання робочої поверхні.
Керамічна цегла хороший і для обробки ванної. Даний матеріал попередньо обробляють силіконовими гідрофобізатори, тому він не боїться вологи. Знаходячись під такого впливу, кладка зберігає всі зовнішні і внутрішні характеристики. Такі стіни поєднуються з деревом, глянсовою сантехнікою, хромованими поверхнями.
Навіть для стриманою і суворої спальні, обставленій по канонам класики, буде доречно зробити кут з цегли ручного формування. Він виглядає романтично, прекрасно поєднується з цінними породами дерева, тканинами, гардинами, кришталевими деталями, іншими предметами, використовуваними в інтер'єрі. Оптимальний варіант - білий, штучно зістарений або рустірованний цегла.
При плануванні такого способу оформлення приміщення важливо правильно продумати освітлення. Можна поєднувати штучне з природним, а загальне - з місцевим. Головне, щоб вбрання рішення гармонійно виглядало і робило простір функціональним. Наприклад, виділити стіну з цегли, зробити її основний допоможе зонується світло.
Таким чином, оздоблювальний клінкерну цеглу стане доповненням і прикрасою інтер'єру в будь-якому приміщенні.